У Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують адвокатам, що у разі отримання у 2021 році доходів від індивідуальної адвокатської діяльності вони зобов'язані подати Декларацію про майновий стан і доходи та сплатити до 1 серпня 2022 року податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.
У разі отримання свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об'єднання (пункт 3 статті 4 Закону № 5076 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
Відповідно до пункту 178.1 статті 178 Податкового кодексу адвокати, які мають намір здійснювати адвокатську діяльність індивідуально, зобов'язані стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати довідку про взяття на облік згідно зі статтею 65 цього Кодексу.
Податківці нагадали, що платник податку - фізична особа, який зобов'язаний подати декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов'язання, сплачує за кодами бюджетної класифікації:
«11010500» - «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;
«11011001» - «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».
Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати податків відповідно до адміністративно-територіального устрою України оприлюднена на офіційному вебпорталі ДПС у рубриці «Рахунки для сплати платежів».
Крім того, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховують єдиний внесок за ставкою 22 % на суму доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід.
Мінімальний розмір єдиного соціального внеску сплачується щокварталу до 20-го числа місяця, що настає за звітним кварталом, а остаточний розрахунок за календарний рік - до 1 травня року, наступного за звітним.
Податківці звернули увагу, що у березні 2022 року до Податкового кодексу внесено зміни, відповідно до яких на період воєнного стану у випадку неможливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок платників податків зобов'язано виконати такий обов'язок протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. При цьому їх звільнено від відповідальності за недотримання термінів подання звітності та сплати податків та зборів.
Крім того, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, в тому числі адвокати, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони:
- отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу;
- мають основне місце роботи та роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.
Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Миттєво аналізуй законодавство та виявляй найважливіше! Відтепер у LIGA360:Юрист результати пошуку доступні у візуальному форматі. Діаграми можна змінювати за багатьма критеріями: статусом документів, видавниками, категоріями та ін. Замов доступ за посиланням.
Читайте також:
Адвокати зможуть позначати в ЄРАУ надання послуг Pro Bono для військових: рішення РАУ