Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Діяльність органів державної виконавчої служби в умовах воєнного стану: у чому особливості

Реклама

У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України з 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан. Відповідно до частини другої статті 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» органи юстиції, у тому числі і органи державної виконавчої служби, здійснюють повноваження, надані їм Конституцією, Законом «Про правовий режим воєнного стану» та іншими законами України.

Фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) зазначають, що Мін'юст вживає певних можливих заходів для забезпечення життєдіяльності громадян.

Функціонування автоматизованої системи виконавчого провадження в умовах воєнного стану

Положенням про автоматизовану систему виконавчого провадження, затвердженим наказом Міністерства юстиції від 05.08.2016 № 2432/5, визначається механізм функціонування автоматизованої системи виконавчого провадження.

Так, наразі, задля недопущення будь-яких несанкціонованих дій з інформацією, що міститься в автоматизованій системі виконавчого провадження, Єдиному реєстрі боржників, зі сторони держави-агресора їх функціонування призупинено, оскільки державне підприємство «Національні інформаційні системи» тимчасово заблокувало доступ до них, що в свою чергу унеможливлює здійснення державними та приватними виконавцями виконавчих дій.

Забезпечення здійснення розрахунків в умовах воєнного стану

З метою забезпечення життєдіяльності населення в умовах воєнного стану, відповідно до статті 12-1 Закону «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», розпорядженням Кабінету Міністрів від 02.03.2022 № 198-р дозволено фізичним особам здійснювати видаткові операції з рахунків, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, без урахування такого арешту за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не перевищує 100 000 грн. Вказане розпорядження застосовуватиметься до припинення чи скасування воєнного стану.

Крім того, Міністерство юстиції скерувало листи:

  • до Пенсійного фонду - щодо припинення відрахувань із пенсій боржників за постановами державних та приватних виконавців;

  • до Національного банку - щодо неврахування банками постанов державних та приватних виконавців про арешт коштів при відкритті боржниками нових рахунків в установах банків, який, у свою чергу, проінформує про це усі банківські установи України.

Мораторій (заборону) на виконання грошових та інших зобов'язань держави-агресора

Постановою Кабінету Міністрів від 03.03.2022 № 187 встановлено мораторій (заборону) на виконання грошових та інших зобов'язань, кредиторами (стягувачами) за якими є російська федерація або особи, пов'язані з державою-агресором. Разом з тим встановлено кілька винятків щодо застосування мораторію (заборони).

Так, відповідне обмеження не застосовується до:

  • громадян російської федерації, які проживають на території України на законних підставах;

  • юридичних осіб, створених та зареєстрованих відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером) яких є виключно громадяни російської федерації, які проживають на території України на законних підставах;

  • юридичних осіб, створених та зареєстрованих відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером) яких є виключно громадяни України та громадяни російської федерації, які проживають на території України на законних підставах.

Підтримка експертів щодо бізнес-діяльності в умовах воєнного стану - на каналі LIGA ZAKON. Запитай фахівця щодо оплати податків, персоналу та інших важливих аспектів бізнесу.

Читайте також:

ВРП закликає фіксувати та повідомляти про воєнні злочини рф в Україні: як це зробити?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини