Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держпраці пояснила, що робити, коли в період воєнного стану немає можливості нарахувати і виплатити заробітну плату

Реклама

Фахівці Держпраці надали відповідь на питання, що робити із заборгованістю з виплати заробітної плати? Що робити, коли в період воєнного стану немає можливості нарахувати і виплатити заробітну плату, або можна нарахувати, але не можна виплатити?

Зокрема, зазначається, що заробітна плата має виплачуватися не менше двох разів на місяць. Це норма. Але зараз ми маємо справу із форс-мажорними обставинами.

Якщо виплата здійснюється через установи банків - то об'єктивних підстав для невиплати заробітної плати набагато менше, ніж при виплаті заробітної плати у касі підприємства.

Що стосується відповідальності за порушення строків виплати, то вирішальною є наявність складу правопорушення з боку роботодавця. Якщо не було об'єктивної можливості виплатити заробітну плату - це є підставою для звільнення від відповідальності, але не скасовує обов'язку виплати працівникам зарплату у повному обсязі за першої можливості. У разі виявлення порушення під час заходу контролю вноситься припис про усунення порушень, заходи притягнення до відповідальності застосовуються у разі невиконання припису.

Оперативно про головне від LIGA ZAKON. Отримай доступ до регулярних оновлень аналітики, новин та НПА. Знай, як діяти бізнесу в умовах воєнного стану.

Читайте також:

Інформація щодо сфери трудових відносин в умовах воєнного стану

Оставьте комментарий
Войдите чтобы оставить комментарий
Войти

Похожие новости