Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Затверджено порядок надання 1000 грн для вакцинованих осіб: як можна буде отримати виплату?

Реклама

На сьогоднішньому засіданні, 9 грудня, Кабмін затвердив порядок надання 1000 грн для всіх вакцинованих осіб у межах ініціативи Президента.

"Програма дозволить підтримати бізнес, який найбільше відчув наслідки пандемії, та заохотити людей до вакцинації", - зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

На першому етапі програма реалізовуватиметься з 19 грудня через застосунок "Дія". Українці зможуть оформити віртуальні картки, які будуть розроблені спеціально для виплат.

Зазначається, що оформлення картки «єПідтримка» безкоштовне і без плати за обслуговування. Витратити 1000 грн можна буде на визначений перелік послуг.

"Для отримання виплат на першому етапі треба подати заявку в "Дії" до 29 грудня", - додав Прем'єр-міністр.

Дізнатися, як працюватиме програма "єПідтримка" в "Дії" можна тут, повідомили на Урядовому порталі.

"Подати заявку на отримання виплати можна буде в застосунку Дія в декілька кліків, якщо ви громадянин України, старший 18 років і маєте «зелений» сертифікат у застосунку", - йдеться в повідомленні.

Як можна буде отримати виплату: 

  • Оформіть спеціальну картку "єПідтримка" в одному з банків партнерів. Після старту банки додаватимуться щодня. Оформлення картки безоплатне як онлайн, так і офлайн у відділенні банку. Використати вже наявний рахунок неможливо.

  • Завантажте застосунок "Дія" та авторизуйтесь у ньому.

  • Переконайтесь, що у вас є «зелений» COVID-сертифікат про дві дози вакцинації. Зверніть увагу, що сертифікат, отриманий на порталі "Дія", чи паперовий від сімейного лікаря не підходять для отримання виплат. Отримати COVID-сертифікат у застосунку "Дія" зараз можна як і з ID-карткою, так і з паспортом-книжечкою.

  • Зайдіть у розділ Послуги та виберіть "єПідтримку".

  • Виберіть для виплати картку "єПідтримка". Очікуйте зарахування коштів від Мінекономіки.

Як заповнити договір швидко та без помилок? Спробуйте систему CONTRACTUM у LIGA360. Заповніть мінімум полів з датами та сумами, та завантажте готовий договір. Також система автоматично підставить реквізити сторін. Деталі за посиланням.

Гроші надаються на 4 місяці з моменту отримання. Якщо за цей час вони не будуть витрачені, рахунок закриють. Кошти можна буде витратити як онлайн, так і офлайн, але лише на вказані категорії українського бізнесу. Банки розпізнаватимуть категорію під час оплати карткою за допомогою МСС-кодів.

Це код, який присвоюється торговій точці і характеризує напрям її бізнесу. При оплаті карткою "єПідтримка" він має збігтися з одним з кодів, указаних у постанові. Якщо бізнес зареєстрований в іншій категорії, здійснити оплату не вдасться. За таким принципом працюють кешбеки у банках. Якщо зайти у ваш онлайн-банкінг і подивитися історію оплат, ви зможете побачити категорії оплати - таксі, одяг, ресторани, продукти. Це і є МСС-коди.

«Ці кошти ви зможете витратити в музеях, театрах, кінотеатрах та книжкових магазинах, а також на внутрішні перевезення. Якщо захочеться купити светр у магазині, оплата не пройде, оскільки ця торгова точка має МСС-код «Одяг». Це саме стосується книг у супермаркетах. Але якщо ви будете купувати квиток на потяг або в кіно - платіж пройде, оскільки ця торгова точка має відповідний МСС, що підпадає під програму "єПідтримки"”, - зазначила заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації МКІП Анастасія Бондар.

Також зазначається, що витратити гроші, переказати їх на іншу картку, зняти готівкою буде неможливо.

Читайте також: Українці, повністю щеплені від COVID-19, зможуть отримати тисячу гривень: Президент

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини