На черговому засіданні 28 жовтня Кабінет Міністрів схвалив розроблені Мінфіном зміни до Податкового кодексу та Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо впровадження електронних перевірок (е-аудит).
Згідно з матеріалами засідання Уряду схвалено відповідні законопроекти.
У Мінфіні пояснили, що передбачено внести зміни в частині обов'язку платників податків подавати до органів ДПС експортовані з вихідної системи обліку достовірні дані: про наявність та стан активів, власного капіталу та зобов'язань, а також про зміни у фінансово-господарському стані платника податків за звітний (податковий) рік у вигляді стандартного аудиторського файла (SAF-T) протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Зауважено, що такий обов'язок виникатиме у великих платників податків лише з 1 січня 2025 року, а у платників ПДВ - з 1 січня 2027 року.
Також передбачено встановити відповідальність платників за неподання, несвоєчасне подання, подання з помилками стандартного аудиторського файлу (SAF-T).
Одночасно вносяться зміни до Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» в частині доповнення чинної норми щодо забезпечення ведення підприємствами бухгалтерського обліку в електронному вигляді з дотриманням вимог законів «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Впровадження е-аудиту сприятиме вирішенню таких завдань:
удосконаленню ризик-орієнтованих підходів на доперевірочному та перевірочному етапах;
підвищенню швидкості, точності та ефективності результатів перевірок;
створенню можливостей для платників податків щодо самоперевірки поданої податкової звітності;
зменшенню кількості податкових запитів до платників податків;
зменшенню податкових правопорушень та судових спорів;
зменшенню особистих контактів між платником податків та контролюючим органом, зниженню впливу «людського фактора».
Довідково: Інструмент електронного аудиту платників податків запроваджено в різних країнах світу і з кожним роком він доводить свою ефективність. Такий механізм базується на інформації, отриманій від платників податків у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T), розробленого Організацією економічного співробітництва та розвитку. Цей файл є легким у використанні та призначений для здійснення заходів податкового контролю із застосовуванням спеціалізованого програмного забезпечення.
Як підприємцю-загальносистемнику вести облік доходів і витрат? Зручний та актуальний формат ведення книг доступний у Liga:REPORT. Замовте доступ прямо зараз й витрачайте мінімум часу на податковий облік й звітність.
Читайте також:
Велика Палата ВС сформувала позицію щодо визнання податкової перевірки незаконною