Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держмитслужба відкриє дані митних декларацій: рішення Уряду

Реклама

Держмитслужба має змогу відкрити нові дані - знеособлену інформацію щодо конкретних експортно-імпортних операцій, внесену декларантами до митних декларацій.

Таку можливість надала урядова постанова від 12 травня 2021 року № 462 «Про затвердження Порядку надання та оприлюднення знеособленої зведеної інформації для статистичних цілей, знеособленої аналітичної інформації, знеособленої інформації щодо конкретних експортно-імпортних операцій та іншої інформації щодо митної справи та внесення змін до Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», яка набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування (24 травня 2021 року).

Постанова дає змогу Держмитслужбі продовжити процес оприлюднення даних, який розпочався у жовтні 2020 - публікацією реєстрів і класифікаторів на офіційному сайті Держмитслужби та на порталі відкритих даних, зазначає прес-служба ДМС.

«Ми цілеспрямовано рухаємося до відкриття даних Держмитслужби, і налаштовані надати у вільний доступ всі 20 наборів даних, визначені для нас постановою Кабміну від 3 березня 2021. Дані, публікацію яких дозволено зараз, є частиною одного із них. Більше року нам знадобилося, щоб пройти складний бюрократичний шлях та випустити цю Постанову», - роз'яснив Євгеній Єнтіс, заступник голови Держмитслужби з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Які саме нові дані оприлюднить Держмитслужба?

Згідно з Постановою Держмитслужба оприлюднює таку знеособлену інформацію щодо конкретних експортно-імпортних операцій, внесену декларантами до митних декларацій:

- заявлений митний режим;

- тип декларації;

- відомості про особливості переміщення, у тому числі код процедури переміщення товарів відповідно до заявленого митного режиму;

- відомості про найменування країн відправлення та призначення, в тому числі код країни призначення або країни відправлення/експорту згідно з переліком кодів країн світу для статистичних цілей, затвердженим у встановленому порядку;

- найменування та код товару згідно з УКТ ЗЕД;

- найменування країни походження товарів (за наявності);

- кількість у кілограмах (вага брутто та вага нетто) та інших одиницях виміру, у тому числі залишок товару за встановленою квотою згідно з отриманою ліцензією;

- митну вартість товарів та метод її визначення;

- статистичну вартість товарів, за винятком випадків, коли статистична вартість товарів дорівнює фактурній вартості товарів;

- відомості, що підтверджують дотримання встановлених законодавством заборон та обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України;

- довідковий номер декларації (за наявності);

- інформацію про місяць і рік завершення митного оформлення товарів на підставі таких митних декларацій.

Відкриття даних Держмитслужбою відбувається в межах єдиної концепції розвитку відкритих даних в Україні, яку реалізує Мінцифра. Зокрема, це стосується якості цих даних та механізмів їх отримання.

За словами Володимира Чугая, експерта EU4PFM, ІТ-рішення, розроблені для відкриття даних Держмитслужби, і, зокрема, знеособленої інформації щодо конкретних експортно-імпортних операцій, будуть передбачати 3 механізми отримання даних: через портал data.gov.ua, АРІ Держмитслужби та скачування дампу даних. Такий підхід дозволяє бізнесу, ГО, спеціалізованим сервісам отримувати в автоматичному режимі інформацію, необхідну для прийняття рішень на основі актуальних даних.

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини