Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи спадкуються борги під час прийняття спадщини: роз'яснення

Реклама

Фахівці Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги роз'яснили, чи спадкуються борги при прийнятті спадщини.

Згідно зі ст. 1218 Цивільного кодексу до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Який розмір боргів спадкується?

Відповідно до ч. 1 ст. 1282 ЦК спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного в спадщину. Тобто якщо спадкоємцем було прийнято у спадщину 10 000 грн., вимоги кредиторів можуть бути задоволені в межах цієї суми.

Хто має повідомляти кредитора про смерть боржника?

Спадкоємці зобов'язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги, та/або якщо вони спадкують майно, обтяжене правами третіх осіб (ч. 1 ст. 1281 ЦК).

В який термін можуть звернутись кредитори до спадкоємця з вимогою про сплату боргу?

Кредиторові спадкодавця належить пред'явити свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину, не пізніше шести місяців з дня одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину на все або частину спадкового майна незалежно від настання строку вимоги (ч. 2 ст. 1281 ЦК).

Що буде, якщо невідомо про наявність кредиторів?

Якщо кредитор спадкодавця не знав і не міг знати про прийняття спадщини або про одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину, він має право пред'явити свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину, протягом шести місяців з дня, коли він дізнався про прийняття спадщини або про одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину. У цьому випадку кредитор спадкодавця зможе звернутися в 6-місячний термін з моменту, коли він дізнався про отримання свідоцтва про прийняття спадщини.

Які дії можна зробити, якщо вам відомо про наявність кредиторів?

Якщо вам відомо про наявність кредиторів спадкодавця, ви можете звернутись із заявою, в якій повідомити про смерть спадкодавця та про прийняття вами спадщини, долучивши до такої заяви свідоцтво про прийняття спадщини. Таку заяву необхідно зареєструвати у кредитора або надіслати цінним листом з описом та з повідомленням за допомогою пошти.

У цьому випадку розпочинається 6-місячний термін, протягом якого кредитор може звернутись до вас із вимогою. Відсутність такої вимоги протягом 6 місяців з моменту, коли кредитор дізнався про прийняття спадщини, є підставою для відмови в погашенні кредиту та узгоджується з судовою практикою.

Як дізнатись наявність боргів у спадкодавця?

Перевірити, чи є спадкодавець стороною судової справи, можна за посиланням. Перевірка здійснюється за пунктом «сторона по справі», де необхідно вказати прізвище, ім'я та по батькові спадкодавця.

Перевірити, чи наявні виконавчі провадження щодо спадкодавця, можна за посиланням.

Перевірити, чи є спадкодавець боржником, можна за посиланням.

Що робити, якщо я не хочу прийняти спадщину із боргами?

Згідно з ч. 1 ст. 1268 ЦК спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Для цього йому необхідно протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця звернутись із заявою про відмову в прийнятті спадщини.

Закон не допускає, щоб спадкоємець відмовився від частини спадщини - не можна прийняти в спадщину, наприклад, квартиру і відмовитися від зобов'язань по виплаті кредиту.

Захистити своє майно від рейдерів допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від "ЛІГА:ЗАКОН". Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об'єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від "ЛІГА:ЗАКОН", за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Читайте також:

Як збільшити розмір аліментів на дитину: роз'яснення Мін'юсту

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини