Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чим займатиметься Центр протидії дезінформації: Указ Президента

Реклама

Володимир Зеленський підписав Указ № 187/2021 «Питання Центру протидії дезінформації», яким затвердив Положення про ЦПД, повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента.

Згідно з документом гранична чисельність працівників Центру становить 52 особи. Кабінет Міністрів повинен у двотижневий строк визначити умови оплати праці співробітників Центру.

Відповідно до Положення Центр підпорядкований Раді національної безпеки і оборони. Загальне спрямування та координацію його діяльності здійснює секретар РНБО.

Центр протидії дезінформації очолює керівник, якого призначає та звільняє з посади Президент за поданням секретаря РНБО.

ЦПД забезпечуватиме протидію як наявним, так і прогнозованим загрозам нацбезпеці та національним інтересам в інформаційній сфері, виявлятиме та протидіятиме дезінформації, пропаганді, деструктивним інформаційним впливам і кампаніям, а також має запобігати спробам маніпулювання громадською думкою.

Центр повинен проводити аналіз і моніторинг подій та явищ в інформаційному просторі, стану інформаційної безпеки та присутності України у світовому інформаційному просторі.

Також ЦПД виявлятиме та вивчатиме поточні й прогнозовані загрози інформаційній безпеці України, чинники, що впливають на їхнє формування, а також прогнозуватиме наслідки для національних інтересів.

Центр забезпечуватиме РНБО інформаційно-аналітичними матеріалами щодо інформаційної безпеки України.

Крім того, Центр братиме участь у розробці та реалізації Стратегії інформаційної безпеки, здійсненні аналізу стану її реалізації, зокрема з питань протидії дезінформації.

ЦПД може одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, правоохоронних і розвідувальних органів, прокуратури, органів місцевого самоврядування, підприємств і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, статистичні дані, інформацію, довідкові матеріали тощо.

Указ Глави держави № 187/2021 набере чинності з дня опублікування.

Хочете перевірити, що про вас пишуть ЗМІ? У LIGA360: Юрист можна налаштувати моніторинг ТОП-200 українських медіа. А ще користувачі системи отримують понад 50 цифрових інструментів для вирішення щоденних завдань. Дізнавайтеся більше за посиланням.

Оцініть переваги преміум-пакетів LIGA360. Тільки до 14 травня ви можете безкоштовно протестувати максимум цифрових інструментів для юристів. Дізнавайтесь про умови акції просто зараз.

Читайте також:

Чи можна проставити апостиль на документах, виданих за часів СРСР: роз'яснює Мін'юст

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини