Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківці роз'яснили, в якій черговості списуються платежі з єдиного рахунку

Реклама

З 1 січня 2021 року набрали чинності стаття 35-1 Податкового кодексу та Порядок функціонування єдиного рахунка.

Про це повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Єдиний рахунок - це рахунок, відкритий у Казначействі для ДПС і може використовуватись платником податків для сплати грошових зобов'язань або податкового боргу з податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на податковий орган.

Використовуючи єдиний рахунок, платник податків може сплатити грошові зобов'язання та/або податковий борг з податків і зборів, зокрема податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску, інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Водночас єдиний рахунок не можна використовувати для сплати податку на доходи фізичних осіб, акцизного податку, частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями.

Для розрахунків з бюджетом платнику податків необхідно подати до банку, в якому він обслуговується, лише один розрахунковий документ про перерахування на єдиний рахунок загальної суми платежів.

ДПС формує в розрізі платників податків необхідні реєстри, в яких зазначає відповідну інформацію та надсилає її до Казначейства.

Реєстр платежів формується по платниках податків у межах коштів, сплачених ними на єдиний рахунок з дотриманням такої черговості сплати:

І черга - недоїмка з єдиного внеску;

ІІ черга - податковий борг у межах відповідного податку або збору, заборгованості з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, згідно з черговістю його виникнення, з урахуванням положень п. 131.2 ст. 131 «Порядок сплати пені» Кодексу;

ІІІ черга - грошові зобов'язання, визначені на підставі податкових повідомлень-рішень, у хронологічному порядку надходження розрахункових документів на зарахування коштів на єдиний рахунок, якщо такі розрахункові документи містять інформацію про дату та номер відповідного податкового повідомлення-рішення;

ІV черга - визначені платником податку (податковим агентом) грошові зобов'язання із загальнодержавних податків і зборів, місцевих податків, єдиного внеску у хронологічному порядку надходження розрахункових документів на зарахування коштів на єдиний рахунок, якщо такі розрахункові документи містять інформацію про призначення відповідного платежу та його одержувача;

V черга - грошові зобов'язання із загальнодержавних податків і зборів у хронологічному порядку надходження податкових декларацій (розрахунків) у сумі податкових зобов'язань відповідного податкового періоду, з урахуванням строків сплати;

VІ черга - грошові зобов'язання з місцевих податків у хронологічному порядку надходження податкових декларацій (розрахунків) у сумі податкових зобов'язань відповідного податкового періоду, з урахуванням строків сплати;

VІІ черга - інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у хронологічному порядку надходження розрахункових документів на зарахування коштів на єдиний рахунок, якщо такі розрахункові документи містять інформацію про призначення відповідного платежу та його одержувача.

Подавайте звітність у пару кліків із сервісом Liga:REPORT. Тут можна заповнити декларацію, звіт з ЄСВ, вести книгу обліку доходів. Функція підказок та автозаповнення не залишить жодних питань щодо введених даних. Також Liga:REPORT допоможе сплатити податки та штрафи державі. Придбайте доступ прямо зараз, всього за 28 грн/міс.

Читайте також:

Продаж нерухомості фізособою: податківці розповіли про нюанси оподаткування

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини