Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як і хто перевірятиме знання інспекторів праці

Реклама

Мінекономіки затвердило Порядок перевірки знань інспекторів праці.

Відповідний наказ № 2454 від 26 листопада 2020 року було зареєстровано в Мін'юсті 3 лютого 2021 року. Наказ набере чинності з дня офіційного опублікування.

Порядок визначає процедуру перевірки знань інспекторів праці, необхідних для виконання покладених на них обов'язків.

Коли проводитиметься перевірка

Перевірка знань проводиться:

1) до початку здійснення повноважень інспектора праці (попередня);

2) щороку протягом здійснення повноважень інспектора праці (періодична);

3) у разі наявності систематичних недоліків у роботі інспектора праці (позапланова).

Попередня перевірка знань проводиться не пізніше 15 робочих днів з дня призначення особи на посаду, посадовими обов'язками за якою передбачено повноваження щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Періодична перевірка знань проводиться за рішенням Центральної комісії щороку, але не пізніше 31 жовтня.

Інспектори праці, які успішно пройшли попередню перевірку знань, звільняються від проходження періодичної перевірки знань у відповідному році.

Позапланова перевірка знань проводиться за рішенням відповідної комісії з перевірки знань у разі наявності систематичних (повторно протягом року) недоліків у роботі інспектора праці щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (обґрунтованих скарг роботодавців і працівників на його дії, скасування вимог, приписів, постанов інспектора праці в судовому порядку з причин неналежної кваліфікації порушень законодавства про працю, порушення порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю).

Хто проводитиме перевірку

Для організації та проведення перевірки знань буде утворено Центральну та регіональну комісії.

Кількісний і персональний склад комісій затверджуватиме Головний державний інспектор праці України.

Центральна комісія перевірятиме знання інспекторів праці апарату Держпраці, а також керівників територіальних органів Держпраці та їх заступників.

Регіональні комісії перевірятимуть знання інспекторів праці територіальних органів Держпраці та виконавчих органів рад.

Комісії утворюватимуться у складі голови, його заступника, відповідального секретаря та членів комісії (від двох до п'яти осіб). Керівництво регіональними комісіями покладається на керівників відповідних територіальних органів Держпраці.

Рішення комісій прийматимуть шляхом голосування більшістю голосів та оформлюватимуть протоколом. Якщо проект рішення отримав підтримку половини складу комісії і за цей проект проголосував голова комісії, рішення вважатиметься прийнятим.

Центральна комісія за своїм рішенням може заслуховувати на своїх засіданнях звіти голів регіональних комісій, а також скасовувати рішення регіональних комісій.

Яким чином проводитимуть перевірку знань

Перевірку знань проводитимуть шляхом складення іспиту.

Іспит складається з 3 етапів: тестування, співбесіда, ситуаційні завдання.

Запитання для тесту та ситуаційні завдання розроблятимуть з урахуванням кваліфікаційних вимог до інспекторів праці.

Перелік запитань тесту та ситуаційні завдання визначать рішенням Центральної комісії окремо для Центральної та регіональної комісій та будуть єдиними для всіх інспекторів праці, що проходять перевірку знань у відповідній комісії.

Перевірка знань може проводитися:

1) за безпосередньої присутності інспектора праці;

2) дистанційно, у тому числі з використанням спеціальних комп'ютерних програм, аудіо-, відеозв'язку.

Дистанційна перевірка знань проводитиметься за умови забезпечення візуальної автентифікації інспектора праці, який проходить перевірку знань, а також особистої присутності членів комісії.

У разі неможливості проходження перевірки знань інспектором праці у визначені строки з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка тощо), дата проведення такої перевірки може бути перенесена за письмовою заявою інспектора праці.

Результати перевірки знань оформлюватимуться рішенням комісій, які доведуть до відома інспекторів праці впродовж трьох робочих днів з дати їх складення шляхом опублікування на офіційному сайті Держпраці чи відповідного територіального органу Держпраці.

За результатами перевірки знань інспектору праці виставлять негативну, позитивну або відмінну оцінки.

Оцінка визначається шляхом додавання кількостей одержаних балів на кожному етапі.

Розподіл балів за проходження співбесіди, тестових і ситуаційних завдань встановлюється Центральною комісією.

Відмінна оцінка виставляється інспектору праці, який набрав 85 і більше балів (із 100 можливих).

Позитивна оцінка виставляється інспектору праці, який набрав від 70 до 84 балів (із 100 можливих).

Негативна оцінка виставляється інспектору праці, який набрав менше 70 балів (із 100 можливих).

Отримання інспектором праці позитивної або відмінної оцінки вважається успішним проходженням перевірки знань, за результатами якої комісія видає довідку встановленої Центральною комісією форми.

Інспектор праці, який отримав негативну оцінку, не може бути допущений до виконання повноважень щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Отримання інспектором праці негативної оцінки є підставою для повторного проходження перевірки знань, яка проводиться не пізніше 15 календарних днів з дня опублікування рішення комісії про виставлення негативної оцінки.

У разі отримання інспектором праці Держпраці за результатами повторного проходження перевірки знань негативної оцінки або відмови від проходження перевірки знань такого інспектора праці може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності відповідно до норм глави 2 розділу VIII Закону "Про державну службу".

Отримання інспектором праці виконавчого органу ради за результатами повторного проходження перевірки знань негативної оцінки, а також відмова від проходження перевірки знань є підставою для скасування службового посвідчення такого інспектора праці.

Рішення комісій можуть бути оскаржені в порядку, установленому статтею 11 Закону "Про державну службу", або в судовому порядку.

Рішення регіональної комісії також можуть бути оскаржені шляхом звернення до Центральної комісії протягом 15 днів з дня їх опублікування.

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Читайте також:

Модуль перевірки фізичних осіб - новинка для юристів в системі CONTR AGENT

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини