Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Змінено звітність з ЄСВ

Реклама

З 1 січня 2021 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів від 5 листопада 2020 року № 670, яким внесено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок).

З повним текстом наказу зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області роз'яснили, що саме змінилося.

Звіт оновлено та внесено уточнення до Порядку його подання, а саме:

1) у разі припинення або зняття з обліку в органах доходів і зборів страхувальник зобов'язаний подати Звіт з ЄВ за останній звітний період до дня державної реєстрації припинення, в якому:

- здійснено державну реєстрацію припинення страхувальника або державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

- припинено незалежну професійну діяльність згідно з даними реєстру страхувальників;

- платник втратив статус члена фермерського господарства, набув статусу особи, яка підлягає страхуванню на інших підставах, звільнений від сплати ЄВ.

В інших випадках страхувальники, на яких не поширюється дія Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», зобов'язані подати Звіт з ЄВ до дня подання заяви до органу доходів і зборів про зняття з обліку платника ЄВ, в якому подано заяву про зняття з обліку. Зі Звітом за останній звітний період страхувальники зобов'язані подати звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались;

2) таблицю 5 Звіту з ЄВ страхувальник подає, якщо протягом звітного періоду: особу було переміщено з одного структурного підрозділу до іншого, переведено на іншу постійну посаду або роботу у того самого страхувальника; особу призначено на нову посаду у того самого страхувальника. Саму Таблицю 5 Звіту з ЄВ викладено в новій редакції;

3) в таблиці 1 Звіту з ЄВ рядок 2.2 перейменували. Тепер він має назву «підприємствами, установами і організаціями, фізичними особами - підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, працюючим особам з інвалідністю (8,41 %)». Тобто ФОПи вноситимуть до нього інформацію про нараховану зарплату працівникам з інвалідністю;

4) таблицю відповідності кодів категорій застрахованих осіб і кодів бази нарахування і розмірів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування доповнено новими позиціями.

Податкові канікули та виплати ФОПам - не звільняють підприємців від обов'язкового подання звітності. Отримайте найпростіший сервіс формування і подання звітів для ФОП усього за 338 гривень на рік.

Читайте також:

Затверджено форму об'єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини