Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Даний старт створенню в органах виконавчої влади підрозділів по боротьбі з корупцією

13 січня 2010, 09:00
493
0
Реклама

Уряд визначило правовий статус підрозділів органів виконавчої влади з питань попередження і протидії корупції. А також зобов'язало створити такі підрозділи в кожному міністерстві, центральних органах виконавчої влади, обласних, Київською і Севастопольською держадміністраціях.

Підрозділи по боротьбі з корупцією, зокрема, організовуватимуть перевірку достовірності поданих посадовцями відомостей про майноприбутках, зобов'язаннях фінансового характеру і своєчасності обнародування цих відомостей згідно із законом. Також, вони братимуть участь в проведенні юридичної експертизи нормативно-правових актів на предмет наявності чинників, сприяючих здійсненню корупційних діянь, в службових розслідуваннях причин і умов, що сприяли корупції, в перевірці фінансово-господарської діяльності органів виконавчої влади.

Саме підрозділи по боротьбі з корупцією будуть перевіряти звернення громадян і юридичних осібінформацію, обнародувану в ЗМІ, а також отриману від інших підрозділів органу виконавчої влади про причетність працівника цього органу до здійснення корупційного правопорушення. Крім того, вони зможуть ініціювати перед керівником органу виконавчої влади питання про напрям запиту підприємцям, учасникам цивільно-правових договорів з метою отримання від них інформації і матеріалів, пов'язаних з розслідуванням корупційних злочинів.

Процес створення підрозділів по боротьбі з корупцією повинен був початися ще 1 січня 2010 року, але оскільки розглянута постанова КМУ, що засновує такі підрозділи, була опублікована тільки 12 січня 2010 рокуто саме з цієї дати і можуть починати свою дію підрозділу з боротьби з корупцією. Правда, для цього спочатку має бути прийняте рішення органу виконавчої влади про створення такого підрозділу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини