Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк розробив вимоги до структури власності надавачів фінпослуг

Реклама

Національний банк розробив та оприлюднив для громадського обговорення проект Положення про вимоги до структури власності надавачів фінансових послуг (далі - Положення), яким заплановано запровадити вимоги до структури власності учасників ринків небанківських фінансових послуг.

Його потреба зумовлена відсутністю нормативно-правового акта Нацкомфінпослуг або НБУ, який встановлював би вимоги до структури власності учасників ринків небанківських фінансових послуг, повідомляє прес-служба регулятора.

Дія цього Положення поширюватиметься на фінансові установи, крім банків і кредитних спілок, юридичні особи, що не є фінустановами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, а також юридичні особи, які мають намір надавати фінансові послуги (далі - надавачі фінансових послуг).

Визначено чіткий перелік вимог до прозорості структури власності

У проекті Положення прописано чіткий перелік вимог до прозорості структури власності надавачів фінансових послуг. Зокрема, структура власності надавача фінансових послуг є прозорою в разі:

- відображення інформації про всіх власників істотної участі та ключових учасників;

- набуття істотної участі було погоджено Нацбанком або Нацкомфінпослуг;

- відповідності документів про структуру власності встановленим вимогам;

- відсутності в структурі власності власників істотної участі, які є резидентами держави-агресора;

- відсутності в структурі власності осіб, яким відповідно до вимог законодавства заборонено володіти корпоративними правами та/або здійснювати значний або вирішальний вплив на діяльність надавача фінансових послуг.

Встановлюються ознаки непрозорої структури власності

Національний банк має право визнати структуру власності надавача фінансових послуг непрозорою в разі:

- недотримання надавачем фінансових послуг вимог щодо прозорості, визначених вище;

- документи про структуру власності надавача фінансових послуг містять недостовірну інформацію;

- ненадання надавачем фінансових послуг Нацбанку повної та достовірної інформації про використання у своїй структурі власності трастової конструкції;

- структура власності надавача фінансових послуг є циклічною.

У проекті Положення передбачено також врегулювати такі питання:

- порядок розрахунку розміру участі у структурі власності;

- порядок подання відомостей про структуру власності надавача фінансових послуг та її оприлюднення на офіційному веб-сайті Національного банку та веб-сайті надавача фінансових послуг;

- порядок контролю регулятором і надавачем фінансових послуг відповідності її структури власності до вимог;

- порядок розгляду питання про визнання структури власності надавача фінансових послуг непрозорою. Такі рішення приймаються колегіально Комітетом з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг.

Врахування особливостей учасників ринків небанківських фінансових послуг

У проекті Положення враховано особливості учасників ринків небанківських фінансових послуг і вдосконалено існуючі підходи Національного банку. Передбачено:

- більш спрощені вимоги до подання підтвердних документів у разі зміни відомостей про структуру власності;

- електронну форму як основний спосіб здійснення комунікації з Національним банком;

- перелік критеріїв, які враховуються Національним банком при встановленні ознак непрозорої структури власності;

- можливість визначення надавачем фінансових послуг уповноваженої особи (яка не є керівником) для здійснення комунікації з НБУ.

Строки провадження та реалізації вимог Положення надавачами фінансових послуг

З дати набрання чинності цим Положенням надавачам фінансових послуг, на які розповсюджується його дія, необхідно:

- протягом 2 місяців подати до Національного банку відомості про структуру власності та одночасно оприлюднити їх на власному веб-сайті;

- протягом 5 місяців забезпечити приведення своєї структури власності у відповідність до вимог Положення та подати до Національного банку письмове запевнення про їх відповідність цим вимогам.

Ознайомитися з документом можна за посиланням.

Зауваження та пропозиції до проекту Положення приймаються до 01.11.2020 на електронну адресу Національного банку: NBFI.regulations@bank.gov.ua.

Перевірити фінансову установу, до якої ви маєте намір звернутися, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити благонадійність контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Якими будуть наступні рішення влади? Замовте тестовий доступ до екосистеми LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів, що можуть вплинути на ваш бізнес. Ви можете замовити повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 за посиланням.

Читайте також:

Електронні гроші в Україні: що зміниться для користувачів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини