Уряд постановою від 29 квітня 2020 року № 321 затвердив Порядок функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 35-1 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади.
З повним текстом зазначеної постанови зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.
Головне управління ДПС у Полтавській області нагадало важливі моменти.
Порядок № 321 визначає механізм функціонування єдиного рахунку для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків і зборів, передбачених ПКУ, єдиного внеску та інших платежів, що визначені відповідним законодавством та контроль за справлянням яких покладено на ДПС.
Застосування з 1 січня 2021 року єдиного рахунку для сплати податків і зборів та ЄВ визначено:
Єдиний рахунок - це рахунок, який платник податків за власним бажанням може використовувати для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків і зборів, передбачених ПКУ, і єдиного внеску.
Єдиний рахунок не використовується для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу:
- з податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового (такий виняток пов'язаний з функціонуванням спеціальних систем електронного адміністрування для цих податків),
- частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їхніми об'єднаннями.
Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подається платником в електронній формі через електронний кабінет у порядку, встановленому статтею 42-1 ПКУ.
У разі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку виключення такого платника з реєстру відбудеться з 1 січня календарного року, що настає за роком, в якому було подано повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку.
Під час використання платником єдиного рахунку для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків і зборів, інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, та єдиного внеску платник не має права сплачувати такі кошти на інші рахунки, відкриті Казначейством.
Для зарахування коштів на єдиний рахунок платник заповнює розрахунковий документ на переказ відповідно до вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого Мінфіном.
Підтримувати хорошу репутацію в податковій, навіть за умов віддаленої роботи, вам допоможе продукт Liga:REPORT. Це зручний онлайн-сервіс, який допомагає реєструвати ПН/РК, відслідковувати заборгованість зі сплаті податків, а також подавати звітність в режимі онлайн. А найголовніше ви зможете забути про головний біль з реквізитами, у сервісі Liga:REPORT вони завжди актуальні. Якщо у вас виникнуть будь-які труднощі, на допомогу прийде віртуальний помічник або технічна підтримка, які постійно на зв'язку. Спробуйте і переконайтесь: робота у віддаленому режимі не стане на заваді ефективності вашої команди.
Читайте також:
Розширено повноваження Державної податкової служби
Участь ДПС у судах: внесено зміни до Положення про Службу