Законом № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до пп. 177.4.3 ст. 177 Податкового кодексу щодо переліку витрат фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування (набрали чинності з 23 травня 2020 року).
Відповідні норми нагадало Головне управління ДПС у Запорізькій області.
До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, включаються, зокрема (пп. 177.4.3 ст. 177 ПКУ):
- суми податків, зборів, пов'язаних з проведенням господарської діяльності такого підприємця;
- суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом;
- платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, пов'язаних з господарською діяльністю підприємця.
Разом з тим до складу витрат не включаються:
- ПДВ для фізичної особи - підприємця, зареєстрованого як платник ПДВ;
- акцизний податок;
- податок на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності;
- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об'єктів житлової нерухомості (до змін було податок на майно).
Отже, згідно зі змінами (з 23 травня 2020 року) до переліку витрат фізичної особи - підприємця включається плата за землю, транспортний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об'єктів нежитлової нерухомості.
У Головному управлінні ДПС у Запорізькій області нагадали, що об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб - підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця (п. 177.2 ст. 177 ПКУ).
Звертаємо увагу, що перший в Україні чат-бот для фізосіб-підприємців 2 і 3 груп єдиного податку ReporTax розрахує та сплатить податки, повідомить про заборгованість, автоматично складатиме і подаватиме звітність просто в Telegram. Також бот нагадає підприємцям про терміни сплати податків і подання звітів. Зауважте, що лише в липні 2020 скористатися ботом (заплатити податки та подати квартальний звіт) можна без сплати комісії за користування. Відчуйте легкість у користуванні ReporTax!
Читайте також:
Застосування програмних РРО: завершено держреєстрацію наказів Мінфіну
Встановлено нові штрафи за неповідомлення нотаріусами податківців про укладення договорів оренди