Механізм субсидій передбачає компенсацію витрат громадянам на оплату житлово-комунальних послуг і розрахований на те, щоб застосовувати гнучкий індивідуальний підхід для розрахунку субсидій.
Про це заявив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко, повідомляє пресслужба міністерства.
Віталій Музиченко вказав, що рахунок за ЖКП - річ індивідуальна і складається з двох величин: тарифу за послугу та кількості спожитої послуги.
Також він зазначив, що на розмір субсидії впливають кілька факторів:
- умови проживання людини (параметри тих послуг, які людина використовує);
- ціна і тариф, яка встановлена відповідним органом для конкретного виду послуги;
- доходи членів домогосподарства.
«Індивідуальний підхід базується на тому, що кожне домогосподарство має визначений індивідуальний відсоток платежу, який сплачується відповідно до доходів. А також полягає ще й в тому, що громадянин має можливість у будь-який час вибрати форму отримання виплат (готівкову, безготівкову). Так, на сьогодні 95% субсидіантів отримують виплати в готівковій формі», - зазначив заступник міністра.
Крім того, Віталій Музиченко звернув увагу на те, що з 2018 року для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) було спрощено процедуру отримання субсидій.
«Для отримання субсидій відповідній категорії громадян необхідно: стати на облік як ВПО за адресою проживання без реєстрації місця проживання, без переоформлення особових рахунків, оформлення договорів оренди, виключно на підставі довідки ВПО, за адресою проживання оформити житлову субсидію», - зазначив він.
Судові рішення про оскарження неправомірних донарахувань по комунальних послугах ви можете знайти в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Цю систему можна протестувати за посиланням.
Все про субсидії можна дізнатись в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити тестовий доступ можна тут.
Вам також буде цікаво:
Кабмін змінив принцип формування ціни на газ для населення
Скасовані судом комунальні тарифи є нечинними з моменту прийняття: кияни можуть вимагати перерахунок