Мешканка багатоповерхівки на Лівому березі отримала платіжку за опалення майже 53 тис. грн.
Відповідне повідомлення КП «Київтеплоенерго» розмістило на своїй сторінці у Facebook.
В компанії підтвердити правдивість цієї інформації, вказавши, що вказана мешканка дійсно отримала платіжку за опалення 4-кімнатної квартири з опалювальною площею 127,3 кв.м у січні 52 932,18 грн.
Яка причина?
У «Київтеплоенерго» вказали, що вказана квартира залишилась однією із 177 квартир 23-поверхового будинку, в якій не встановлено квартирний лічильник опалення.
«Мешканці квартир з лічильниками опалення оплачують лише спожите тепло за показаннями своїх лічильників та опалення місць загального користування.
А різниця, що утворюється між показаннями загальнобудинкового лічильника та сумарними показаннями усіх індивідуальних, нараховується мешканцям без індивідуального лічильника», - йдеться у повідомленні.
Читайте також: рекордно низька ціна на газ: Мінекоенерго на літо 2020
Підстава нарахування
Нарахування за опалення в будинках, де є технічна можливість встановити квартирні лічильники опалення, здійснюються за методикою, затвердженою:
- Законом «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»;
Як виправити ситуацію?
В компанії зазначили, що таке нарахування суперечить логіці справедливих нарахувань для клієнтів.
«Одна квартира не повинна й не може оплачувати різницю між будинковим і квартирними лічильниками. І це проблема не лише Київтеплоенерго і його клієнтів, така ж ситуація і в інших містах. Причина полягає у недосконалості нормативної бази, зокрема Постанови КМУ №630, вимог якої дотримуються теплопостачальники», - йдеться в повідомленні.
«Існуюча методика працює, коли 50-70% квартир обладнані індивідуальними лічильниками. Коли оснащення індивідуальними приладами обліку в будинку перевищує 70%, але не досягає 100%, такий алгоритм дає збій», - зазначив директор СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.
Він зазначив, що компанія буде звертатися до Уряду і профільного міністерства з ініціативою створення альтернативної методики проведення нарахувань для будинків, де більше ніж 70% квартир обладнані індивідуальними приладами обліку.
Судові рішення про оскарження неправомірних донарахувань по комунальних послугах ви можете знайти в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Цю систему можна протестувати за посиланням.
Чи доведеться платити мешканці?
В «Київтеплоенерго» пообіцяли переглянути перерозподіл спожитого тепла будинком і здійснити перерахунок.
Перевірити постачальника газу можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.
Все про субсидії можна дізнатись в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити тестовий доступ можна тут.
Вам також буде цікаво:
Кабмін змінив принцип формування ціни на газ для населення
Скасовані судом комунальні тарифи є нечинними з моменту прийняття: кияни можуть вимагати перерахунок