Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як приватному виконавцю підвищити кваліфікацію

Реклама

Мін'юст визначив порядок підвищення кваліфікації приватним виконавцем.

Відповідний наказ від 28 січня 2020 року № 297/5 Мін'юст зареєстрував на наступний день. Він набере чинності з дня офіційного опублікування. З повним текстом наказу можна ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ.

Порядок визначає механізм підвищення кваліфікації приватного виконавця, а також порядок проведення іспиту за результатом підвищення кваліфікації та перед поновленням діяльності приватного виконавця після закінчення строку її зупинення у зв'язку із застосуванням до нього дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення діяльності.

Підвищення кваліфікації приватного виконавця може відбуватися за такими видами:

безперервний професійний розвиток;

навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації, яке організовують навчальні заклади (установи), що відповідають установленим вимогам;

курси, тренінги, семінари, що організовують органи самоврядування приватних виконавців.

Безперервний професійний розвиток

Йдеться про такі можливості:

- публікації науково-практичних статей з питань примусового виконання судових рішень і рішень інших органів у фахових друкованих виданнях, електронних фахових та інших професійних виданнях (газетах, журналах, інших періодичних виданнях) в Україні та за кордоном;

- видання монографій, підручників, посібників тощо;

- участь у семінарах, організованих шляхом проведення дистанційного навчання, вебінарів тощо; участь у міжнародних семінарах, симпозіумах, науково-практичних конференціях з питань примусового виконання судових рішень і рішень інших органів;

- навчання для здобуття наукових ступенів за професійно спрямованими напрямами підготовки у сфері примусового виконання судових рішень і рішень інших органів.

Про підвищення кваліфікації за цим видом можуть свідчити документи (зокрема, копії опублікованих науково-практичних статей, дипломів, сертифікатів, довідок тощо).

Навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації

Таке навчання може проводити заклад, що надає освітні послуги у сфері вищої освіти; здійснює підготовку або підвищення кваліфікації фахівців за напрямом (спеціальністю) "Право"; має третій або четвертий рівень акредитації із напряму "Право" протягом не менше трьох років або має досвід з проведення навчання або підвищення кваліфікації фахівців вузькоспеціалізованих профілів спільно з центральними органами виконавчої влади за цим напрямом (цією спеціальністю) не менше ніж 10 років.

Навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації, яке організовують заклади, проводиться за такими тематиками:

актуальні питання організації діяльності приватного виконавця;

новели в законодавстві України, що стосуються діяльності приватного виконавця та примусового виконання рішень;

правила ведення діловодства та архіву приватного виконавця;

судова практика у справах з питань примусового виконання судових рішень і рішень інших органів;

інші питання, пов'язані з діяльністю приватного виконавця, знання яких потребують постійного оновлення та удосконалення.

Заклади на кожний курс навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації готують програму з питань примусового виконання судових рішень і рішень інших органів і подають її на погодження до Мін'юсту. Програма має містити інформацію про зміст навчання, розподіл навчального часу аудиторних занять і самостійної навчальної роботи для вивчення кожної теми, організаційні форми її вивчення та викладачів, які будуть залучені до викладення теми.

За 30 календарних днів до початку проведення навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації заклади надсилають інформацію до Мін'юсту про намір, строк і місце його проведення з метою оприлюднення її на офіційному веб-сайті міністерства.

Заклади можуть організовувати позапланові та додаткові заходи з підвищення кваліфікації за програмами тематичних короткострокових семінарів для приватних виконавців за безпосереднім зверненням зазначених осіб на договірних засадах. Приватному виконавцю, який пройшов навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації або взяв участь у тематичному короткостроковому семінарі, заклад видає сертифікат про підвищення кваліфікації.

Курси, тренінги, семінари, що організовують органи самоврядування приватних виконавців

Підвищення кваліфікації може передбачати платне або безоплатне відвідування навчальних курсів, тренінгів, семінарів, що організовують органи самоврядування приватних виконавців.

Приватний виконавець зобов'язаний постійно підвищувати свою кваліфікацію та кожні п'ять років з дня отримання посвідчення безоплатно складати іспит шляхом автоматизованого анонімного тестування. Якщо діяльність приватного виконавця на час складення іспиту зупинено, він зобов'язаний скласти іспит перед поновленням діяльності.

Автоматизоване анонімне тестування

Для проходження автоматизованого анонімного тестування приватний виконавець подає до структурного підрозділу Мін'юсту, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів, відповідну заяву. Мін'юст має забезпечити проходження такого тестування протягом одного місяця з дня надходження заяви.

Заяву про проходження повторного автоматизованого анонімного тестування може бути подано не пізніше трьох місяців з дня проведення автоматизованого анонімного тестування, яке приватний виконавець не пройшов.

Для складання іспиту використовується електронна система для проведення автоматизованого анонімного тестування приватних виконавців. Налаштування автоматизованих робочих місць для проходження автоматизованого анонімного тестування мають забезпечувати відсутність доступу до інформаційних ресурсів Інтернету. Під час проведення автоматизованого анонімного тестування забороняється використовувати будь-які джерела інформації на паперових чи електронних носіях (підручники, навчальні посібники, електронні книги тощо), а також засоби зв'язку.

Під час автоматизованого анонімного тестування тестові завдання формує безпосередньо система тестування для кожного приватного виконавця індивідуально шляхом генерування у довільній формі 100 тестових завдань. До кожного тестового завдання пропонуються кілька варіантів відповідей, одна з яких є правильною.

За потреби тестове завдання може бути пропущене, у такому разі є можливість відповісти на нього пізніше.

Загальний час проведення автоматизованого анонімного тестування становить дві години. Приватний виконавець, який правильно відповів на 75 тестових завдань, вважається таким, що успішно пройшов автоматизоване анонімне тестування.

Приватному виконавцю, який успішно пройшов автоматизоване анонімне тестування, структурний підрозділ Мін'юсту видає свідоцтво про складання іспиту.

Приватний виконавець, який не пройшов таке тестування, має право протягом наступних трьох місяців пройти його повторно.

Поставити справу, що вас цікавить, на контроль можна в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Замовити тестовий доступ до VERDICTUM можна тут.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини