Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Добросовісних перевізників перевірятимуть не частіше одного разу на п'ять років

Реклама

Для перевірок Укртрансбезпеки запроваджується ризик-орієнтований підхід.

Відповідну постанову "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері автомобільного транспорту та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з безпеки на транспорті" було прийнято на засіданні Кабміну 15 січня 2020 року.

Постанова визначає такі критерії, за якими оцінюється ступінь ризику:

- кількість ДТП протягом останніх трьох років, що передують плановому періоду, які були пов'язані з діяльністю суб'єкта господарювання;

- кількість порушень режиму праці та відпочинку водіїв, які були виявлені протягом двох календарних років, що передують плановому періоду;

- кількість випадків використання автобусів, які не відповідають вимогам законодавства щодо безпеки, комфортності, доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, які були виявлені протягом двох календарних років, що передують плановому періоду;

- кількість випадків зупинки транспортного засобу не в установленому місці або на відстані від краю проїзної частини дороги, що не дає змоги зайти/вийти особі з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення до/з транспортного засобу, зокрема скористатися відкидною апареллю транспортного засобу, які були виявлені протягом двох календарних років, що передують плановому періоду;

- кількість випадків ненадання водієм допомоги під час висадки/посадки особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення з/до транспортного засобу, які були виявлені протягом двох календарних років, що передують плановому періоду.

Укртрансбезпека здійснюватиме планові перевірки з такою періодичністю залежно від ступеня ризику діяльності суб'єкта господарювання:

- високого ступеня ризику - не частіше одного разу на два роки;

- середнього ступеня ризику - не частіше одного разу на три роки;

- незначного ступеня ризику - не частіше одного разу на п'ять років.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій зауважив, що рішення Уряду є дерегуляційним для перевізників, які дотримуються вимог законодавства.

Міністр пояснив, що визначено єдині критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від діяльності перевізника. На підставі цього визначатиметься періодичність здійснення планових перевірок. Раніше всі пасажирські перевізники автоматично потрапляли у лонг-лист перевірок. Тепер передусім перевірятимуть тих, у кого високі ризики через переобладнаний транспорт, велику кількість порушень ПДР, порушення режиму праці та відпочинку водіїв тощо. До перевізників, які за критеріями будуть віднесені до тих, хто має незначний ступень ризику, планова перевірка проходитиме не частіше одного разу на п'ять років.

Зауважте, що держава посилить контроль за пасажирськими перевезеннями, а ліцензію на пасажирські перевезення можна оформити онлайн.

Нагадаємо, що знайти алгоритми дій під час проведення перевірок можна в модулі "Мистецтво оборони" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ. А відомості про реквізити всіх найвищих, центральних та регіональних органів влади (адреса, телефони і прізвища керівників), а також дані про історію створення органів влади можна дізнатися в модулі "Органи влади", який входить до складу Інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН.

План перевірок вашого підприємства можна знайти в зручному сервісі CONTR AGENT, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини