Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Дозволено продавати бензин у пластикові каністри

Реклама

Уряд оновив Правила роздрібної торгівлі нафтопродуктами.

Відповідна постанова № 1159 від 4 грудня 2019 року набрала чинності 14 січня 2020 року.

Установлено, що роздрібна торгівля нафтопродуктами здійснюється за наявності у суб'єкта господарювання відповідних документів дозвільного характеру та ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

Торгівля нафтопродуктами (крім бензину, дизельного палива, скрапленого вуглеводневого газу) у дрібній розфасовці може здійснюватися через об'єкти роздрібної торгівлі.

На стаціонарних АЗС, автогазозаправних станціях може бути організовано торгівлю нафтопродуктами у дрібній розфасовці, супутніми товарами для автомобілів та інших транспортних засобів, технічне обслуговування та миття автомобілів, розміщення закладів ресторанного господарства, пунктів надання побутових послуг.

Розрахунки за реалізовані нафтопродукти здійснюються готівкою та/або в безготівковій формі (із використанням електронних платіжних засобів, паливних карток, талонів, відомостей на відпуск пального тощо). Разом з продукцією споживачеві обов'язково видається розрахунковий документ установленої форми на повну суму проведеної операції, який підтверджує факт купівлі товару.

Заправку автотранспортних засобів проводить через паливо-, оливо- та газороздавальні колонки оператор АЗС, автогазозаправних станцій, автогазозаправних пунктів або водій самостійно.

Дозволено відпускати нафтопродукти (крім газу нафтового скрапленого) в тару споживача, зокрема металеві каністри та каністри з полімерних матеріалів, які призначені для зберігання нафтопродуктів і на яких нанесене відповідне маркування.

Правилами також установлено, що допустиме відхилення об'єму будь-якої фактичної дози рідкого палива чи оливи з динамічною в'язкістю до 1000 мПа·с включно, більшої за мінімальну встановлену виробником колонки, під час відпуску не повинно перевищувати 0,5 %, оливи з динамічною в'язкістю понад 1000 мПа·с та газу нафтового скрапленого - 1 %.

Паливо-, оливо- та газороздавальні колонки на АЗС, автогазозаправних станціях, в автогазозаправних пунктах установлюються таким чином, щоб споживач міг безпосередньо спостерігати за даними показувального пристрою колонки під час видачі замовленого ним об'єму нафтопродукту.

Дані показувального пристрою колонки зберігаються протягом усього часу проведення розрахунку із споживачем.

Перевірити АЗС та СТО, послугами яких ви користуєтеся, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Вам може бути цікаво дізнатися:

Як отримати міжнародні права водія

Заяву про заміну водійських прав можна буде подати електронно

Топ-10 змін для водіїв

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини