Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Діє оновлений перелік протипоказань до щеплень

Реклама

МОЗ оновило перелік медичних протипоказань і застережень до Календаря профілактичних щеплень.

Відповідний наказ міністерства № 2070 від 11 жовтня 2019 року набрав чинності сьогодні, 10 грудня.

До затвердженого переліку не додавали нових протипоказань. Внесені зміни дозволять лікарю надати кваліфіковані послуги майбутньому пацієнтові.

Переваги

Поліпшення опису процедури щеплення допоможе лікарю точно визначати абсолютні протипоказання та свої дії в конкретних ситуаціях.

Тепер протипоказання для людей із можливою алергічною реакцією на компоненти вакцини класифіковано відповідно до можливих алергенів: яєчного білка, дріжджів, желатину, лактози та латексу.

Протипоказання для людей із первинним імунодефіцитом розділено за типами імунодефіциту. Окремо виділено рекомендації для вакцинування людей, які живуть поруч з людиною, що має важку імуносупресію, імунодефіцит.

До прикладу, люди з імунодефіцитом повинні уникати підгузків малюка, якого вакцинували ротавірусною вакциною протягом 4 тижнів. Для людей із ВІЛ-інфекцією описали застереження для кожної вакцини.

Також рекомендується щеплюватись вагітним або жінкам, які планують вагітність, від грипу протягом сезону грипу.

Немовлята, які контактують з вагітними, можуть бути щеплені ротавірусною вакциною так само, як і інші малюки, котрі не мають таких контактів.

Окремо описане питання вакцинації у період лактації. Зауважено, що щеплення жінкам, які годують немовля, інактивованими вакцинами або вакцинами, що містять живий вірус, не впливає на безпеку жінки чи дитини, яка перебуває на грудному вигодовуванні.

Протипоказання до профілактичних щеплень

Абсолютні - це стани, при яких від щеплення людина може отримати більше негативних наслідків, ніж користі для здоров'я. Абсолютні протипоказання можуть бути постійними або тимчасовими.

Абсолютними протипоказаннями до профілактичних щеплень є порушення імунітету, анафілактичні реакції, тяжкі поствакцинальні реакції, гострі захворювання, неврологічні порушення та інші.

Постійні протипоказання мають пожиттєвий характер і найімовірніше не будуть змінюватись. Тимчасові - зникають з часом і мають тимчасовий характер лише в момент проведення щеплення.

Також існує так звана вакцинація з пересторогою. Тут остаточне рішення стосовно проведення процедури бере на себе лікар з урахуванням усіх ризиків та переваг для здоров'я пацієнта.

Ознайомитися з повним текстом Переліку медичних протипоказань і застережень до проведення профілактичних щеплень можна в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини