Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українцям можуть відкрити доступ до державних кадастрів

Реклама

Народні депутати підтримали ініціативу інтегрувати державний кадастровий ресурс в глобальну і європейську інфраструктури геопросторових даних.

Відповідний урядовий законопроект № 2370 «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» було прийнято в першому читанні за основу на ранковому засіданні Парламенту 5 грудня.

Проект розроблено відповідно до Концепції проекту Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних».

У проекті запропоновано:

сформувати сучасну систему забезпечення потреб суспільства у всіх видах географічної інформації;

забезпечити міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних і даних кадастрів, відкриття в Інтернеті геопросторових даних і метаданих, які створюються у публічному секторі та підприємствами-монополістами.

Пропонується визначити, що діяльність з геопросторовими даними та метаданими - це окремі дії або комплекс дій щодо виробництва, оновлення, оброблення, зберігання, оприлюднення, візуалізації та використання геопросторових даних та/або інших дій з геопросторовими даними та метаданими.

Базовими геопросторовими даними є відомості про координатно-просторову основу геопросторових даних; державний кордон України; адміністративно-територіальні одиниці, в тому числі їх межі; об'єднані територіальні громади, в тому числі межі їх територій; гідрографічні об'єкти та гідротехнічні споруди; населені пункти, в тому числі їх вулично-дорожню мережу; будівлі та споруди; автомобільні дороги; залізниці; інженерні комунікації; аеропорти, морські та річкові порти; рослинний покрив та ґрунти; земельні ділянки; реєстри вулиць та адреси об'єктів; географічні назви; цифрову модель рельєфу; ортофотоплани.

Метадані містять довідкову інформацію про склад, структуру, якість, територіальне охоплення, функції, умови використання геопросторових даних та сервісів та можуть містити іншу довідкову інформацію.

У складі національної інфраструктури геопросторових даних створюватимуться та функціонуватимуть національний геопортал та інші геопортали за галузевим чи територіальним охопленням. На національному геопорталі відображатимуться базові геопросторові дані та забезпечуватиметься діяльність з ними, а також можуть опрацьовуватись інші геопросторові дані та метадані.

До національної інфраструктури запропоновано внести 14 оновлених наборів (видів) геопросторових даних (містяться в додатку до законопроекту).

Проектом, серед іншого, запропоновано внести зміни до Закону «Про Державний земельний кадастр». Згідно зі змінами Державний земельний кадастр включатиме геопросторові дані, метадані та сервіси, оприлюднення, інша діяльність з якими та надання доступу до яких здійснюються у мережі Інтернет згідно із Законом про національну інфраструктуру геопросторових даних.

Технологічні та програмні засоби, необхідні для оприлюднення відомостей Державного земельного кадастру, повинні забезпечувати юридичним та фізичним особам можливість анонімного перегляду, копіювання та роздрукування інформації, яка надається безоплатно, на основі поширених веб-оглядачів і редакторів, без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних та програмних засобів, цілодобово, без обмежень.

Переглядати, копіювати та роздруковувати інформацію про персональні дані власників та користувачів земельних ділянок можна буде за умови ідентифікації особи (фізичної або юридичної), яка отримує доступ до інформації, з використанням кваліфікованого електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи.

Орган, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, за заявою суб'єкта речового права на земельну ділянку буде зобов'язаний надати йому інформацію про осіб, які отримали доступ до інформації про цього суб'єкта в Державному земельному кадастрі.

Для створення національної інфраструктури геопросторових даних будуть використані наявні геопросторові дані та метадані, вже створені органами державного управління.

Зауважимо, що відстежувати реєстраційні дії щодо своєї земельної ділянки можна, зареєструвавшись на сервісі SMS-Маяк Земля.

Спеціалісти із земельного права можуть створити свій сайт-візитівку в Національному юридичному каталозі України Liga:BOOK. Про переваги реєстрації в каталозі  читайте тут. Зареєструватись можна за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини