Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Прохідний бал для вступників на "Право" збільшать до 150

Реклама

Мінімальні зміни в строках вступної кампанії, більша увага до вступників з особливими освітніми потребами, поширення практики подання заяв через електронні кабінети, збільшення мінімального конкурсного балу до 150 для вступу на спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини».

Ці та інші новації увійшли до проекту Умов прийому до вишів на 2020 рік, який було опубліковано 28 серпня 2019 року на сайті МОН.

Топ-10 основних змін, закріплених у пропонованому проекті:

1. Вступники на базі 11 класів зможуть подати на бюджет 5 заяв на будь-яку кількість спеціальностей. Цього року вони могли використовувати до 7 заяв на 4 спеціальності. Кількість заяв на контракт традиційно не обмежуватиметься.

2. Для вступу або переведення на бюджет мінімальний конкурсний бал вступника має бути не менш як 125.

3. Уперше буде держзамовлення на підготовку молодших бакалаврів як на ступінь вищої освіти. Важливо, що для цих вступників не діятиме поріг 125 конкурсних балів для участі в конкурсі на бюджет.

4. Для вступу вперше прийматимуть сертифікати ЗНО 4 років: 2017 (окрім іноземних мов), 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів.

5. Якщо людина з особливими освітніми потребами подаватиме документи для вступу на спеціальність, де передбачені вступні іспити, творчий конкурс або співбесіда, заклад має забезпечити умови для проходження таких випробувань. Раніше організація такого вступу залишалася на розсуд приймальної комісії кожного окремого закладу.

6. Цього року вступникам на лікарські спеціальності («Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія») потрібно було мати не менш як 150 балів з другого та третього конкурсних предметів, щоб взяти участь у конкурсному відборі. Проектом Умов ця вимога зберігається, однак вона не поширюватиметься на вступників, які мають конкурсний бал більш як 175.

Разом з тим мінімальний конкурсний бал для вступу на спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», а також «Фармація, промислова фармація» (магістра на базі повної загальної середньої освіти) збільшується до 150.

7. Для вступу на бакалавра на основі молодшого спеціаліста треба буде обов'язково подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. Крім того, для навчання за спеціальністю “Економіка” та спеціальностями галузей знань “Управління та адміністрування” та “Публічне управління та адміністрування” додатково треба буде подавати сертифікат ЗНО з математики (математики або історії України для вступу на контракт).

8. 2019 року вперше відбувся єдиний широкий конкурс МОН і МОЗ на медичні спеціальності. 2020 року широкий конкурс також планується провести з ДФС.

9. Подавати заяви через електронні кабінети зможуть також вступники в магістратуру на основі бакалавра.

Окрім того, можливість подачі документів через е-кабінети буде у вступників, які мають право на пільги. У кабінет вони зможуть завантажити сканкопії документів, які підтверджують право на пільгу. До цього ж такі вступники, щоб скористатися пільгами, мали подавати документи в паперовій формі виключно до приймальних комісій.

10. 2020 року планується розширити перелік спеціальностей, на які потрібно буде складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО. Так, у 2018 році таких спеціальностей було 18, у 2019 році - 32, у 2020 році складання ЄВІ передбачено для більш як 80 спеціальностей.

Важливо, що в проекті внесено мінімальні зміни щодо термінів вступу. Зокрема, для реєстрації заяв через електронні кабінети планується виділити 10 днів: з 13 до 22 липня.

Дізнатися про всі нюанси ЗНО можна із відповідної ситуації для юриста, яка розміщена в ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини