Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Богомолець пропонує штрафувати за матюки, а кошти направляти на культуру

Реклама

Народний депутат Ольга Богомолець зареєструвала у Верховній Раді законопроект № 10414 "Про протидію лихослів'ю" (про дематюкацію мови).

Відстежувати статус акту можна у модулі "Законопроекти", замовивши тестовий доступ до ІПС ЛІГА:ЗАКОН.

Депутат пропонує внести "дематюкаційні" зміни КпАП та Закону "Про телебачення і радіомовлення", встановивши, що перелік лайки затвердить Кабінет Міністрів. Лихослів'ям вважатимуться й випадки заміни однієї будь-якої літери у словах та виразах ненормативної лайки.

За лайку під час трансляції телерадіопередач, засобами масової інформації або в Інтернеті, під час публічних виступів каратимуть штрафом від 40 до 75 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин, або виправними роботами на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20 % заробітку. Також лихослівців можуть арештувати на строк до п'ятнадцяти діб.

Для публічних осіб, що матюкаються покарання суворіше. Зокрема, штраф становить від 75 до 100 НМДГ [розмір можна дізнатись у модулі "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН]

Разом з тим, нецензурна лайка та лихослів'я дозволені у фільмах.

Кошти, отримані від сплати штрафів за трансляцію аудіовізуальних творів (крім фільмів), передач, зокрема інформаційних та інформаційно-аналітичних телерадіопередач, програм та/або їх відео сюжетів та інших будь-яких матеріалів, які містять нецензурну лайку (лихослів'я), направляються на підтримку та розвиток Українського культурного фонду, що виконує спеціальні функції щодо сприяння національно-культурному розвитку України.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини