Уряд затвердив Положення про інтегровану систему електронної ідентифікації. Зазначена система об'єднує всіх надавачів послуг електронної ідентифікації (кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, MobileID, BankID, ID-картки) і гарантує користувачам безпечний доступ до електронних послуг завдяки однозначній ідентифікації в державних та інших інформаційних системах.
Відповідну постанову № 546 було прийнято на урядовому засіданні 19 червня.
Положення про інтегровану систему електронної ідентифікації (система) окреслює механізми створення, модернізації та розвитку системи. До інтегрованої системи електронної ідентифікації можуть підключатися інформаційно-телекомунікаційні системи юридичних осіб усіх форм власності.
Власником системи є держава.
Держателем та замовником системи є Державне агентство з питань електронного урядування (держатель системи).
Суб'єктами взаємодії визначено органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадових осіб; юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців; надавачів електронних довірчих послуг та постачальників послуг електронної ідентифікації; адміністраторів проміжних вузлів електронної ідентифікації (хабів); технічного адміністратора; держателя системи.
Система функціонує цілодобово сім днів на тиждень.
Доступ до системи здійснюється через відкритий інформаційний ресурс, який має офіційну адресу в Інтернеті (https://id.gov.ua).
Серед головних завдань системи:
створення сучасної інфраструктури електронної ідентифікації в Україні та забезпечення її сталого розвитку;
забезпечення інтероперабельності (сумісності) засобів, проміжних вузлів електронної ідентифікації (хабів) та схем електронної ідентифікації;
створення довірчого середовища у кіберпросторі України та мотивування суб'єктів взаємодії та користувачів системи до використання електронних послуг;
захист інформаційних ресурсів, які обробляються в системі.
Функціональні можливості системи забезпечують, серед іншого:
- захист даних від несанкціонованого доступу, знищення, модифікації через здійснення організаційних і технічних заходів, упровадження засобів та методів технічного захисту інформації;
- реєстрацію подій, що стосуються безпеки системи;
https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/182628_dyut-vimogi-u-sfer-elektronnikh-dovrchikh-poslug |
- електронну ідентифікацію та автентифікацію користувачів та суб'єктів взаємодії, створення та перевірку кваліфікованого електронного підпису;
- отримання та передачу даних про керівника юрособи, інших осіб, які можуть вчиняти дії від її імені, ФОП, осіб, які можуть вчиняти дії від імені ФОП, а також про наявність обмежень щодо представництва юрособи і ФОП, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Система складається з підсистеми взаємодії із схемами електронної ідентифікації кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг; підсистем взаємодії із схемами електронної ідентифікації; підсистеми верифікації відомостей щодо юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців; підсистеми управління; комплексної системи захисту інформації.
У прийнятій постанові визначено функції кожної з підсистем.
Постанова діє з 28 червня 2019 року.
Нагадаємо, що дізнатися все про Державне агентство з питань електронного урядування можна в модулі "Органи влади" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Для того щоб ознайомитися з можливостями та наповненням ІПС ЛІГА:ЗАКОН детальніше, скористайтеся тестом.