Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Конституційний Суд скасував порядок безплатної передачі с/г ділянок у приватну власність

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/news/166379_izmenen-tipovoy-dogovor-arendy-zemli

Конституційний Суд України скасував постанову Кабінету Міністрів від 7 червня 2017 року № 413 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними».

Відповідне рішення № 8-р/2019 було ухвалено 25 червня. З його текстом можна ознайомитись в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН.

Постановою, зокрема, затверджено Стратегію удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними.

У рішенні зазначається, що Стратегією запроваджено додатковий, не передбачений Земельним кодексом чи іншими законами, механізм визначення за певною формулою площі ділянок, які належить передавати безоплатно на території відповідної області у власність громадянам. Крім того, встановлено додаткові особливості проведення земельних торгів, укладення, продовження строку дії та розірвання договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в користування (оренда, емфітевзис).

Таким чином, Кабмін, затвердивши Стратегію, зокрема в частині організації процесу її виконання, врегулював на підзаконному рівні умови та порядок набуття права власності та користування землею, які мають визначатися виключно законами України, і тим самим вийшов за межі конституційних повноважень.

КСУ вважає, що невідповідність Конституції положень розділу Стратегії є підставою для визнання постанови № 413 такою, що суперечить Конституції.

Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене.

Про втрату чинності н/п актами можна дізнатись в модулі "Календар юриста" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Побачити всі переваги системи можна, замовивши тестовий доступ.

Як вже писала ЮРЛІГА, цього ж дня було скасовано частину 5 ст. 176 КПК: державних зрадників можна брати на поруки, під домашній арешт та випускати під заставу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини