Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні з'являться екстрені медичні реагувальники

Реклама

Кабмін схвалив Концепцію розвитку системи екстреної медичної допомоги.

Відповідне розпорядження № 383-р прийнято на урядовому засіданні 22 травня.

Метою реформи системи екстреної медичної допомоги є зниження смертності та набуття інвалідності населенням у результаті впливу невідкладних станів.

Реалізація зазначеної реформи передбачена за такими напрямами:

забезпечення ефективної першої допомоги на місці події особами, що не мають медичної освіти;

удосконалення догоспітальної категоризації викликів екстреної медичної допомоги;

нова модель розподілу посадових обов'язків в системі екстреної медичної допомоги та зміни у підготовці та перевірці кваліфікації фахівців;

управління якістю послуг екстреної медичної допомоги;

нові підходи до організації екстреної медичної допомоги на госпітальному етапі у разі перебування людини у невідкладному стані;

реагування на надзвичайні ситуації;

профілактика невідкладних станів.

Під час побудови системи першої допомоги заплановано запровадити поняття "екстрений медичний реагувальник" (особа, яка пройшла спеціалізоване навчання з надання першої допомоги, що включає практичні навички базової підтримки життя, у тому числі навички володіння відповідним обладнанням). Наявність сертифіката екстреного медичного реагувальника буде обов'язковою вимогою для виконання посадових обов'язків для таких професій: рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, поліцейські, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники та інші особи, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов'язками повинні володіти практичними навичками тощо.

Заплановано, що буде забезпечено контроль якості знань та отримання сертифіката екстреного медичного реагувальника, а також створено реєстр осіб, що мають відповідні сертифікати. Буде визначено строки повторних навчань для продовження дії сертифіката.

Також буде запроваджено механізм автоматичного поширення інформації про випадки невідкладних станів у догоспітальних умовах серед усіх зареєстрованих екстрених медичних реагувальників, зокрема засобами радіо- та мобільного зв'язку. Зазначене дасть змогу залучити до надання негайної допомоги тих осіб, що мають відповідні навички і перебувають найближче до постраждалої особи.

Крім того, буде запроваджено окрему програму підготовки екстрених медичних реагувальників, що працюватимуть на добровільній основі в територіальних громадах.

Також буде запроваджено поняття "надавачі першої допомоги". Надавачі першої допомоги - це особи, які пройшли навчання з надання першої базової допомоги, що включає практичні навички базової підтримки життя. Здобуття відповідних навичок буде обов'язковою частиною кваліфікаційних вимог для таких професій, як:

вихователі у закладах дошкільної освіти, вчителі у школах та викладачі у закладах вищої освіти;

інші працівники соціальної сфери та працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою.

Стандартизоване навчання навичкам першої базової допомоги також стане невід'ємною частиною підготовки водіїв автотранспорту.

У партнерстві з системою загальної середньої освіти буде запроваджено відповідну систему навчання у рамках існуючих освітніх програм учнів 10 і 11 класів.

Реалізацію Концепції здійснюватимуть протягом 2019 - 2023 років двома етапами: перший етап - 2019 - 2020 роки, другий етап - 2021 - 2023 роки.

Актуальне законодавство, правова картина дня, шаблони договорів, ситуації для юриста та судова практика завжди доступні у системах ЛІГА:ЗАКОН.

Обирайте зараз - отримуйте подарункові сертифікати!

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини