https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185385_drugiy-tur-viborv-prezidenta-priznacheno-na-21-kvtnya |
1. Повторне голосування за одного з двох кандидатів у Президенти відбудеться 21 квітня
Постановою ЦВК № 759 від 7 квітня призначено другий тур виборів Президента: повторне голосування відбудеться 21 квітня. Українці мають обрати Президента з двох кандидатів: Петра Порошенка та Володимира Зеленського. З функціями та повноваженнями Президента нашої держави можна ознайомитись у модулі "Влада України" ІПС "ЛІГА:ЗАКОН".
https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185336_onovleno-pravila-oblku-v-polts-zayav-pro-zlochini |
2. Оновлено правила обліку в поліції заяв про злочини
Наказом МВС від 8 лютого № 100 затверджено нову редакцію Порядку ведення єдиного обліку в поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. Усні та письмові заяви і повідомлення незалежно від місця і часу їх учинення, повноти отриманих даних, особи заявника приймають цілодобово, безперервно та невідкладно. Усні заяви поліцейський вносить до протоколу. Уповноважена службова особа на лицьовому боці письмових заяв (повідомлень), протоколів прийняття заяв, рапортів поліцейських проставляє штамп реєстрації. Заява, отримана за телефоном "102", реєструється в системі з автоматичним присвоєнням порядкових номерів єдиного обліку. Поліцейський незалежно від місця свого перебування в разі виявлення або отримання інформації про кримінальне правопорушення та іншу подію чи звернення до нього громадян із заявою невідкладно повідомляє про це на "102" і зобов'язаний ужити заходів щодо запобігання правопорушенню, його припинення, рятування людей, надання допомоги особам, які її потребують, установлення і затримання осіб, які вчинили правопорушення, та охорони місця події. Поліцейський, дізнавшись про порушення, невідкладно, але не пізніше 24 годин, рапортом доповідає про це керівникові органу (підрозділу) поліції або особі, яка виконує його обов'язки. Відомості до ЄРДР мають бути внесені не пізніше 24 годин з моменту реєстрації.
3. Починається відбір судді від України до Європейського суду з прав людини
Указом Президента від 4 квітня № 100/2019 утворено конкурсну комісію з добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України.
До складу комісії увійшли Довидас Віткаускас, Тимур Короткий, Наталія Кузнєцова, Михайло Микієвич, Тетяна Сироїд. Крім того, змінено порядок проведення конкурсу кандидатів у судді ЄСПЛ. Зокрема, змінено вимоги до кандидатів у судді ЄСПЛ: вони мають знати як англійську, так і французьку, і бути молодшими за 65 років. Обрана комісія за результатами розгляду поданих документів, тестування та співбесіди сформує список з трьох кандидатів від України. Список направлять до Ради Європи. Суддів ЄСПЛ обирають делегати Парламентської Асамблеї Ради Європи.
https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185348_ukrana-pochala-vprovadzhuvati-ekodizayn |
4. Діє техрегламент щодо екодизайну енергоспоживчих продуктів
Постановою Кабміну від 3 жовтня 2018 року № 804 упроваджується інструмент визначення енергоефективності та екологічності різних енергоспоживчих продуктів - екодизайн. Техрегламент щодо встановлення системи для визначення вимог з екодизайну енергоспоживчих продуктів розроблено на основі Директиви Європейського Парламенту та Ради 2009/125/ЄС, що визначає екодизайн як інтеграцію екологічних аспектів у дизайн продукту з метою поліпшення екологічних характеристик продукту протягом усього його життєвого циклу. Вимоги екодизайну - це будь-які вимоги, пов'язані з продуктом або дизайном продукту, ціль яких - це поліпшення екологічних характеристик, або будь-які вимоги щодо інформування про екологічні аспекти продукту.
https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185365_dopustimiy-rven-shumu-v-budinku-santarn-normi |
5. Оновлено норми допустимого шуму в будинках
Державні санітарні норми допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови затверджені наказом МОЗ від 22 лютого 2019 року № 463. Вимоги встановлюють допустимі рівні шуму, який проникає в приміщення житлових і громадських будинків від зовнішніх та внутрішніх джерел, і допустимі рівні шуму на території житлової забудови. У деяких приміщеннях житлових і громадських будинків та на території житлової забудови допустимі рівні звуку різняться залежно від часу доби: день (08:00 - 22:00) або ніч (22:00 - 08:00). Допустимі рівні шуму від зовнішніх джерел у приміщеннях встановлено за умови забезпечення в них необхідного для певного приміщення повітрообміну.
https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185396_u-potyagi-ne-pustyat-z-ruchnoyu-poklazheyu-ponad-50-kg |
6. Змінились правила проїзду залізницею
9 квітня набрав чинності наказ Мінінфраструктури від 1 лютого 2019 року № 74, яким оновлено Правила перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України. Зокрема, визначено, що пасажир має право перевозити ручну поклажу в усіх категоріях вагонів і поїздів загальною вагою до 50 кг. Ручна поклажа до 36 кг включно перевозиться безплатно, перевищення до 14 кг оплачується за тарифом перевезення багажу. Ручна поклажа, загальна вага якої перевищує 50 кг, до перевезення у пасажирських вагонах не допускається.
7. Оновлено Положення про Службу судової охорони
Вища рада правосуддя рішенням від 4 квітня 2019 року № 1051/0/15-19 затвердила нове Положення про Службу судової охорони. Попереднє Положення втратило чинність. Співробітники Служби підтримуватимуть громадський порядок у суді; припинятимуть прояви неповаги до суду; охоронятимуть приміщення суду, органів та установ системи правосуддя; виконуватимуть функції щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду, а також забезпечуватимуть у суді безпеку учасників судового процесу. Служба відповідно до покладених на неї завдань пропускатиме осіб до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя та на їх територію транспортних засобів; забезпечуватиме особисту безпеку суддів Вищого антикорупційного суду та членів їхніх сімей та збереження їхнього майна; у разі потреби за заявою судді Вищого антикорупційного суду забезпечуватиме цілодобову охорону судді та членів його сім'ї, а також тимчасове розміщення таких осіб у місцях, що гарантують їхню безпеку; за заявою судді Вищого антикорупційного суду забезпечуватиме цілодобову охорону особистого або службового житла судді.
https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185412_zakonoproekt-pro-zagalnu-serednyu-osvtu-vzhe-parlament |
8. Кабмін пропонує реформувати середню освіту
У ВР зареєстровано урядовий законопроект № 10204 "Про повну загальну середню освіту". Передбачено реалізацію 12-річної програми для здобуття повної загальної середньої освіти та проведення зовнішнього незалежного оцінювання по завершенню базової середньої освіти; запровадження сертифікації педагогічних працівників з 1 січня 2019 року, а також введення нової педагогічної посади - асистента дитини з особливими освітніми потребами (тьютора). Асистент дитини може допускатися до участі в освітньому процесі для виконання його функцій виключно за умови проходження спеціальної підготовки, що підтверджена відповідним документом. Умови допущення асистента дитини до освітнього процесу для виконання його функцій та вимоги до нього визначаються МОН.
9. Оновлено правила атестації наукових працівників
Постановою Кабміну від 3 квітня № 285 визначено порядок проведення атестації наукових працівників наукових (науково-дослідних, науково-технологічних, науково-технічних, науково-практичних) установ, закладів вищої освіти (університетів, академій, інститутів), юридичних осіб, у складі яких є науковий підрозділ, що повністю або частково фінансуються за рахунок державного бюджету. Атестація проводиться не рідше разу в 5 років відповідно до Закону "Про наукову і науково-технічну діяльність" та не частіше разу в 3 роки відповідно до Закону "Про професійний розвиток працівників". Якщо буде виявлено порушення академічної доброчесності та/або ознак недостатньої кваліфікації, зафіксованих в акті про невиконання роботи, у доповідній записці про допущені помилки, проводиться повторна атестація. Для кожної наукової посади вченою радою наукової установи затверджується атестаційна форма, яка враховує якість наукових результатів (публікації, патенти, участь та керівництво науковими (науково-технічними) проектами (розробками); викладацьку діяльність; виконання адміністративних обов'язків; популяризацію науки та мобільність тощо.
10. Визначено порядок складання протоколів за порушення у сфері інтелектуальної власності
9 квітня 2019 року набув чинності наказ Мінекономрозвитку від 13 лютого 2019 року № 217 щодо складання та подання державними інспекторами з питань інтелектуальної власності органам, уповноваженим розглядати справи про адміністративні правопорушення, протоколів та матеріалів про адмінправопорушення. Протокол про адмінправопорушення складається в присутності особи, яка притягається до адмінвідповідальності, українською мовою з використанням комп'ютерної техніки або розбірливим почерком на друкованих бланках. Обов'язково зазначається частина відповідної статті КУпАП, згідно з якою настає адмінвідповідальність.