Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Дайджест подій Вищої заради правосуддя за 11-15 березня

Реклама

1. Переведене суддю апеляційної інстанції

Вища рада правосуддя ухвалила перевести суддю Київського апеляційного адміністративного суду Наталію Літвіну на посаду судді Шостого апеляційного адміністративного суду.

2. Трьох суддів звільнено у відставку, двох - за власним бажанням

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити у відставку:

Торопенка Миколу Васильовича - з посади судді апеляційного суду Черкаської області;

Лісовенка Петра Івановича - з посади судді Тетіївського районного суду Київської області;

Захарченка Дмитра Володимировича - з посади судді Ленінського районного суду міста Миколаєва у відставку.

Також Рада ухвалила звільнити за власним бажанням:

Єлісєєву Тетяну Юріївну - з посади судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська;

Голівка Віталія Миколайовича - з посади судді Носівського районного суду Чернігівської області.

3. Львівську суддю звільнено за невідповідність посаді

ВРП звільнила Мирославу Гулієву з посади судді Франківського районного суду міста Львова, оскільки вона не підтвердила відповідність займаній посаді.

4. Відряджено десятьох суддів

Вища рада правосуддя ухвалила відрядити для здійснення правосуддя строком на один рік з 29 березня 2019 року суддів :

Артемівського районного суду міста Луганська Горбенко Наталію Олександрівну - до Святошинського районного суду міста Києва;

Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Кононенко Тетяну Олександрівну - до Московського районного суду міста Харкова;

Валківського районного суду Харківської області Логвінова Андрія Олександровича - до Московського районного суду міста Харкова;

Первомайського міськрайонного суду Харківської області Афанасьєва Вадима Олексійовича - до Московського районного суду міста Харкова;

Запорізького окружного адміністративного суду Мінаєву Катерину Володимирівну - до Харківського окружного адміністративного суду;

Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська Скрипник Оксану Григорівну - до Святошинського районного суду міста Києва;

Шевченківського районного суду міста Запоріжжя Мазко Ярославу Романівну - до Святошинського районного суду міста Києва;

Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області Степанову Сніжану Володимирівну - до Святошинського районного суду міста Києва.

Також ВРП ухвалила відрядити для здійснення правосуддя строком на шість місяців з 29 березня 2019 року суддів :

Мари' їнського районного суду Донецької області Медведського Максима Дмитровича - до Києво- Святошинського районного суду Київської області;

Івано - Франківського міського суду Івано - Франківської області Польську Мирославу Василівну - до Яремчанського міського суду Івано - Франківської області.

5. Прокурора звільнено за неетичну поведінку

ВРП розглянула скаргу прокурора Криворізької місцевої прокуратури № 3 Дніпропетровської області Віктора Пізняка на рішення Кваліфікаційно - дисциплінарної комісії прокурорів. Так, з метою уникнення оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення він відмовився пройти огляд на стан сп' яніння за допомогою алкотестера "Драгер", використовував ненормативну лексику під година спілкування із працівниками поліції. Розглянувши скаргу прокурора Віктора Пізняка на рішення комісії про застосування до нього стягнення у виді звільнення з посади, ВРП ухвалила залишити без змін рішення КДКП.

6. Народні депутати не мають права підривати авторитет правосуддя

ВРП звернулася до ВРУ щодо недопустимості народними депутатами України висловлювань, що підривають авторитет правосуддя. Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Наталія Друзенко повідомила про виступ на пленарному засіданні Верховної Заради України народного депутата України Андрія Лозового, який містив твердження про упередженість судді під година розгляду адміністративної справи, а також критичні висловлювання щодо судової системи, припущення про корумпованість суддів, інші неприпустимі для політика заклики.

7. Дніпровським суддям не давали вийти з приміщення

ВРП констатувала факти втручання в діяльність суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду та звернулася з цього приводу до ГПУ. Судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Андрій Суховаров, Олена Головко, Тетяна Ясенова повідомили, що під година суднового розгляду учасник справи вимагав від суддів надати службові посвідчення, у чому йому було відмовлено. Після цього скаржник відмовився від подальшого розгляду справи та разом з іншими громадянами в кількості близько 30 осіб відмовилися виходити із залу суду та заблокували суддів, проголошуючи, що відбувається громадське затримання суддів. Судді змогли вийти із залу суду після приїзду наряду поліції.

8. Суддям погрожували від імені російського "Ощадбанку"

ВРП відреагувала на факти погроз судді Північного апеляційного господарського суду. Суддя Антоніна Мальченко зазначила, що до суду надійшло повідомлення за підписом голови правління АТ "Ощадбанк", такого змісту: "З даного моменту будь-які дії, спрямовані на утиск інтересів АТ "Ощадбанк", або дії, вчинені на користь опонентів АТ "Ощадбанк" будуть розцінюватись керівництвом АТ "Ощадбанк" в якості умисних перешкод інтересам Російської Федерації в Україні та потягнуть за собою наслідки у вигляді відкриття кримінальних проваджень стосовно таких осіб Слідчим комітетом Російської Федерації". Після внесення її заяви про втручання до Реєстру на офіційному веб- сайті ВРП на її телефонний номер надійшла низька повідомлень із пропозицією протягом 24 годин забрати з ВРП вказану заяву про втручання, а також із погрозами, що в іншому разі вказана особа вдасться до певних методів, рекомендували подумати про безпеку сина. Оскільки на зазначені повідомлення суддя не відповідала, у наступних повідомленнях автор заявивши, що суддя почала його злити, тому він навідається до неї. ВРП ухвалила звернутись до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні за повідомленням судді.

ВРП розглянула повідомлення судді господарського суду міста Києва Оксани Грєхової про втручання у її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя. У провадженні судді перебуває справа за позовом ПАТ "Ощадбанк" до Головного управління урядового фельд' єгерського зв'язку Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України про відшкодування збитків. 27 вересня 2018 року до господарського суду міста Києва надійшло повідомлення АТ "Ощадбанк" від 21 вересня 2018 року за підписом голови правління, яку містило погрози на адресі суддів. Після звернення до ВРП та Генерального прокурора з повідомленням про втручання їй та членам її сім'ї через додаток Messenger до соціальної мережі Facebook надійшли погрози і вимоги про відкликання повідомлення про втручання. ВРП ухвалила звернутися до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину щодо судді у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.

Про втручання у діяльність як судді щодо здійснення правосуддя повідомила і суддя господарського суду Київської області Ольга Конюх. До суду надійшло повідомлення АТ "Ощадбанк" за підписом голови правління, яку містило погрози суддям та членам їхніх сімей у разі ухвалення рішення, що порушує інтереси цього товариства. За результатами розгляду зазначеного повідомлення судді Конюх прокуратура міста Києва розпочала кримінальне провадження за ознаками втручання в діяльність судових органів.

9. На суддю тиснути, надсилаючи SMS

ВРП звернулася до ГПУ за фактом втручання в діяльність судді Київського апеляційного господарського суду. Так, суддя Михайло Чорногуз повідомив, що на його особистий номер мобільного телефону надійшло повідомлення "Депутатське звернення народного депутата України С. від 12 липня 2018 року", в якому вказано, що Чорногуз М. Г. ініціював зустрічі з передставником компанії "Трансзалізничсервіс" та вимагав грошові кошти за винесення рішення на користь цієї компанії.

10. Прокурори не можуть відмовити у внесенні до ЄРДР повідомлень суддів про тиск через їх "безпідставність" та "перебільшеність"

ВРП звертає увагу Генерального прокурора, що процесуальна діяльність органів досудового розслідування не може порушувати гарантії незалежності суддів. ВРП розглянула повідомлення суддів Зарічного районного суду міста Сум про втручання в їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя з боку посадових осіб Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Встановлено, що відомості про втручання у діяльність суддів не вносилися до ЄРДР, оскільки є перебільшеними та безпідставними на думання посадових осіб ГПУ. ВРП ухвалила внести Генеральному прокуророві подання про притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими допущене бездіяльність, що полягає у невнесенні до ЄРДР відомостей та звернути увагу Генерального прокурора на ті, що процесуальна діяльність органів досудового розслідування не може порушувати гарантії незалежності суддів.

11. Неправдиві відомості у дисциплінарній скарзі щодо судді можуть призвести до відповідальності заявника

ВРП розглянула повідомлення судді господарського суду Львівської області Миколи Синчука про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя. До закінчення розгляду зазначеної справи відповідач звернулась до Вищої заради правосуддя зі скаргою щодо дисциплінарного провині судді та до Личаківського ВП ГУ НП України у Львівській області із заявою про вчинення суддею кримінального правопорушення. Під година перевірки цієї дисциплінарної скарги встановлено, що відповідач зазначила неправдиві відомості щодо ходу та обставин розгляду справи суддею Синчуком М. М.

12. Суддя поскаржилася на протиправні дії позивачки

За результатом розгляду повідомлення судді Автозаводського районного суду міста Кременчука Полтавської області Діни Андрієць про втручання в її професійну діяльність ВРП ухвалила звернутися до ГПУ щодо надання інформації про розкриття злочину за вказаним фактом. Зазначено, що позивач вимагала надати матеріали справи для ознайомлення і терміново вирішити питання забезпечення покличу. На пояснення не реагувала, почала виламувати двері в службовий кабінет судді, нецензурно висловлювалась, погрожувала фізичним насильством і вимагала, щоб суддя вийшла до неї. Також застосувала фізичне насильство до помічника судді та самої судді, зокрема нанесла кілька ударів ногами, що спричинило тілесні ушкодження у вигляді крововиливів, при цьому уся година принизливо висловлювалась на адресі суду та працівників, не реагувала на будь-які зауваження та вимагала негайно вирішити її заяву.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184480_sts - ne - zapustili - dsa - vdklikala - ogoloshennya

13. Триває робота над проектом Єдиної комунікаційної стратегії судової влади України

15 березня 2019 року відбулося чергове засідання робочої групи Комунікаційного комітету системи правосуддя, на якому презентоване експертні рекомендації до проекту Єдиної комунікаційної стратегії судової влади України, розроблені експертом із комунікацій та зв' язків із громадськістю, доктором наук із соціальних комунікацій, професором, деканом факультету журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І.І. Мечникова Оленою Івановою. За рішенням робочої групи експертні рекомендації до проекту Єдиної комунікаційної стратегії судової влади України узято до відома. Очікується, що робота над документом буде завершена найближчим часом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини