Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

РНБО доручила провести огляд оборонно-промислового комплексу та аудит Укроборонпрому

Реклама

Рада національної безпеки і оборони України 6 березня 2019 року прийняла рішення "Про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення".

Указ № 79/2019 про введення в дію зазначеного рішення Президент підписав 15 березня.

РНБО визначила низку завдань для Уряду та Мінекономрозвитку, пов'язаних із забезпеченням більш ефективного функціонування оборонно-промислового комплексу.

Згідно з рішенням РНБО буде проведено огляд оборонно-промислового комплексу. Кабміну доручено забезпечити проведення такого огляду в установленому порядку.

Уряду також доручено забезпечити усунення корупційних ризиків, підвищення рівня прозорості та посилення контролю з боку держави і громадськості за діяльністю Державного концерну "Укроборонпром" та інших державних підприємств оборонно-промислового комплексу. Для цього Уряд має вжити заходів щодо залучення представників держав-партнерів до роботи Наглядової ради Державного концерну "Укроборонпром".

Текст... https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184732_fakti-korupts-v-ukrboronprom-perevrit-timchasova-sldcha-komsya-vr

Крім того, Кабміну доручено опрацювати питання щодо доцільності утворення центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Урядом через Міністра економічного розвитку і торгівлі України, з покладенням на цей орган окремих функцій з реалізації державної військово-промислової політики, управління об'єктами державної власності у відповідній сфері та контролю за їх діяльністю, у тому числі Державним концерном "Укроборонпром".

Уряд також має в місячний строк організувати із залученням міжнародних експертів аудит Державного концерну "Укроборонпром" та підприємств - учасників цього концерну та за його результатами інформувати громадськість.

Також має бути розроблено та внесено на розгляд Парламенту проект Закону України про внесення змін до Закону "Про державне оборонне замовлення", у якому передбачити підвищення рівня прозорості державних закупівель. На розгляд ВРУ також мають бути подані законопроекти щодо посилення відповідальності, у тому числі кримінальної, за невиконання або неналежне виконання державного оборонного замовлення; внесення змін до Закону "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" стосовно виключення з переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, підприємств - учасників Державного концерну "Укроборонпром" та включення їх до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані; внесення змін до Митного кодексу України стосовно спрощення ввезення складових для використання у виробництві продукції оборонного призначення.

Мінекономрозвитку доручено забезпечити у місячний строк розгляд Міжвідомчою координаційною комісією з питань імпортозаміщення питань щодо імпортозаміщення металургійної продукції, підшипників спеціального призначення, електронних компонентів тощо.

РНБО також рекомендувала Генпрокуратурі, СБУ, Національному антикорупційному бюро України, Державному бюро розслідувань здійснити перевірку і надати правову оцінку фактам, викладеним у ЗМІ, щодо порушень у сфері закупівель продукції, робіт, послуг оборонного призначення та за результатами поінформувати громадськість.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини