Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект Закону № 9451 "Про деякі питання застосування фінансових санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки".
Законопроектом пропонується врегулювати фінансову-правову відповідальність за правопорушення у сфері готівкових розрахункових правовідносин. Автори вважають, що розміри штрафів мають відповідати ступеню суспільних наслідків та шкідливості здійснюваних правопорушень.
Оскільки санкції з питань законодавства, контроль за дотримання якого покладено на органи ДФС, застосовуються у порядку та розмірах, встановлених ПК та іншими законами, встановлення відповідальності Указом Президента, на що він вже втратив право, утворює колізію. Ініціатори змін вважають, що застосування штрафних санкцій згідно з Указом у подальшому призведе до подвійного або множинного трактування норм, необгрунтованих витрат на судові спори з податковими органами та відповідних великих втрат на судові видатки усіх учасників спорів.
Пропонується скасувати Указ Президента України від 12 червня 1995 року №436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" та запровадити штрафи за порушення касової дисципліни підприємств та організацій, що є меншими за розміром (в т.ч. звільнення від штрафів за деякі правопорушення, передбачені зазначеним Указом).
Зокрема, за:
- зберігання готівкових коштів в касах підприємств понад встановлений ліміт залишку готівкових коштів передбачено застосування штрафу в розмірі 100% від понадлімітної суми (замість 200%);
- неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) - штраф складає 2-х кратний розмір неоприбуткованих готівкових коштів (замість 5-ти кратного розміру);
Разом з тим, за перевищення встановлених строків використання виданих під звіт готівкових коштів, а також за видачу під звіт готівкових коштів без повного та своєчасного звітування щодо раніше виданих коштів - накладається штраф у розмірі 25 % виданих під звіт сум.
За проведення готівкових розрахунків (крім розрахунків, проведених із застосуванням РРО) без видачі одержувачем готівкових коштів документа встановленої форми та змісту (квитанції до прибуткового касового ордера, розрахункової квитанції, іншого передбаченого законодавством документа), який підтверджує сплату особою готівкових коштів, - штраф встановлюється у розмірі сплачених коштів.
Про обмеження готівкових розрахунків з фізичними особами можна прочитати у виданні ЮРИСТ&ЗАКОН. До 11 березня на видання можна підписатися зі знижкою 40 %.
Перевірити свого бізнес-партнера можна у системі ContrAgent. Наразі сервіс моніторингу партнерів ContrAgent разом з системою аналізу судових рішень Verdictum можна придбати зі знижкою 30%. Акція діє до 20 березня 2019 року.