Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Суди зобов'язані реєструвати усі неушкоджені документи, направлені через е-суд

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/182933_rozpochato-testuvannya-pdsistemi-elektronniy-sud-u-mstsevikh-ta-apelyatsynikh-sudakh

Державна судова адміністрація в листі № 15-1446/19 надала місцевим та апеляційним судам роз'яснення щодо розгляду документів, отриманих з підсистеми "Електронний суд".

Так, отримані через е-суд заяви та інші процесуальні документи автоматично розміщуються у відповідному реєстрі електронної кореспонденції автоматизованої системи документообігу суду (далі - АСДС). Їхня реєстрація здійснюється за загальними правилами реєстрації вхідної кореспонденції, визначеними відповідними інструкціями з діловодства.

Надіслані через е-суд учасниками судового процесу процесуальні документи автоматично надходять до функціонуючих на сьогодні в судах комп'ютерних програм "Д-3" чи "ДСС" у відповідну гілку документів електронного суду.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184007_yak-viglyadatime-dina-sudova-nformatsyno-telekomunkatsyna-sistema

З дати початку функціонування е-суду у тестовому режимі процесуальні документи, надіслані з електронної пошти з доменним іменем "@mail.gov.ua" або з будь-яких інших доменних імен, судами не приймаються і не реєструються.

Тим не менш, працівники суду мають реєструвати всі заяви, які надійшли через підсистему "Електронний суд" в систему АСДС , в тому числі і ті, в яких учасники судового процесу вказали адресу власної електронної поштової скриньки з доменним іменем "@mail.gov.ua" чи будь-яким іншим.

Разом з тим, у реєстрації документів, що надійшли через е-суд, можуть відмовити, якщо файли документу пошкоджені, недоступні для перегляду, або ж отримано документи, які через технічний збій адресовані іншим адресатам.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184366_z-1-bereznya-zapratsyuyut-ne-us-modul-sts

Перевіряти документи на відповідність нормам чинного процесуального законодавства уповноважений лише суддя, оскільки саме суддя може встановити, що позовну заяву подано без додержання вимог та постановити ухвалу про її залишення без руху (стаття 185 Цивільного процесуального кодексу України, стаття 174 Господарського процесуального кодексу України, стаття 171 Кодексу адміністративного судочинства України).

Таким чином, відповідальний працівник апарату суду перед реєстрацією документів не здійснює їх оцінку на предмет відповідності процесуальному законодавству.

Зазначимо, що всі судові рішення без проблем можна знайти у Verdictum. Також у цій системі зручно слідкувати за графіком судових засідань. До 20 березня 2019 року можна придбати систему аналізу судових рішень Verdictum і сервіс моніторингу партнерів ContrAgent зі знижкою 30%.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини