Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні запрацює єдиний національний реєстр донорів

Реклама

Кабмін прийняв рішення про системну трансформацію системи крові.

Відповідні положення містяться в прийнятій Урядом 20 лютого 2019 року Стратегії розвитку національної системи крові в Україні.

Основна мета реалізації Стратегії - забезпечення рівноправного та своєчасного доступу пацієнтів до якісних і безпечних компонентів донорської крові у достатній кількості.

Заплановано, що до 2022 року запрацюють нові механізми фінансування й управління, які відповідають загальним принципам трансформації всієї системи охорони здоров'я. Завдяки втіленню Стратегії будуть впроваджені європейські стандарти та практики діяльності системи крові.

Нові підходи базуються на принципах безпечності, доступності, підзвітності, інноваційності та фінансової ефективності.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184087_kabmn-viznachiv-komu-nadavati-zgodu-na-posmertne-donorstvo

Втілення Стратегії дозволить вирішити наявні проблеми сфери: попри дефіцит донорської крові та її компонентів щороку значні обсяги крові та її препаратів утилізуються через закінчення термінів придатності. Головна причина такої ситуації - відсутність координації між регіонами: у той час, коли одна область може мати надлишок доз еритроцитів, плазми та тромбоцитів, в іншій цих компонентів може катастрофічно не вистачати. Зміна системи та підходів до формування потреби дозволить уникнути такої ситуації у майбутньому.

Основним завданням документа є створення трирівневої системи крові: на національному, регіональному та госпітальному рівнях. Так, на національному рівні вперше планується створити Трансфузіологічний центр, що здійснюватиме функцію управління та координації системи крові та моніторингу її функціонування. На регіональному рівні центри крові будуть централізовано заготовляти, тестувати, переробляти, зберігати та розподіляти донорську кров та її компоненти. А відділення трансфузіології мають трансформуватись в лікарняні банки крові у складі закладів охорони здоров'я (госпітальний рівень).

Стратегія розвитку системи крові передбачає перегляд шляхів фінансування, що допоможе розв'язати проблеми тривалого використання застарілих технологій заготівлі донорської крові та її компонентів, їх переробки, тестування, зберігання та розподілу.

Очікується, що запровадження системного підходу до управління системою крові на національному рівні поліпшить стан інфекційної та імунологічної безпеки та скоротить ризики інфікування крові на різних етапах її заготівлі та використання.

Розвиток системи крові в Україні базуватиметься на безоплатному добровільному донорстві крові. Вперше буде впроваджено єдиний національний реєстр донорів та електронну медичну інформаційну систему в установах системи крові та закладах охорони здоров'я для оперативного контролю обігу компонентів крові. Стратегія також включає проведення загальнонаціональних інформаційно-просвітницьких кампаній для популяризації добровільного безоплатного донорства крові.

На виконання Стратегії передбачено перегляд і розробку нових нормативно-правових актів, що врегулюють питання організації донорства, заготівлі, переробки, тестування, розподілу, транспортування та належного застосування донорської крові на нових принципах.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/170819_do-pasporta-mozhna-bude-vnesti-dan-pro-donorstvo

Фінансування потенційно здійснюватиметься з кількох джерел: державний та місцевий бюджети, кошти міжнародних партнерів, а також за рахунок механізмів державно-приватного партнерства. У цілому за рахунок усіх можливих джерел фінансування реалізація запропонованого плану модернізації та підтримки нової національної системи крові оцінюється у приблизно 6,5 млрд грн до 2022 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини