Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

Тиск, гроші, дисциплінарка: судді вибрали членів Вищої ради правосуддя

20.12.2018, 16:01
419
0

Позачерговий з'їзд суддів обрав чотирьох членів ВРП з 15 погоджених кандидатів; двоє новообраних членів розпочнуть роботу в квітні
Позачерговий з'їзд суддів обрав чотирьох членів ВРП з 15 погоджених кандидатів; двоє новообраних членів розпочнуть роботу в квітні

«Це, мабуть, перший з'їзд, на якому судді говорять не тільки про свою зарплату», - такі коментарі можна було почути в кулуарах XVI позачергового з'їзду суддів України.

Нагадаємо, позачерговий з'їзд в був скликаний на 19-20 грудня з метою обрання чотирьох нових членів Вищої ради правосуддя.
Цього разу з'їзд проходив у готелі «Президент», а не традиційному Жовтневому палаці. Тож збори відбулись у меншому залі. Зазначимо, що у зв'язку з судовою реформою та наразі триваючим процесом переформатування судів, делегатів з'їзду було менше, ніж зазвичай, але некритично.

Попередньо в нові члени ради було висунуто 23 кандидати, але троє з них (Максим Данилевський, Василь Саранюк, Володимир Кузьменко) зняли свої кандидатури - останній зазначив, що гідним кандидатом є Світлана Шелест). Суддя апеляційного суду Севастополя Микола Харченко кандидатуру не зняв, але на з'їзд не з'явився. Крім того, за висновками ВРП декілька кандидатів не відповідає вимогам: зокрема, у Олександра Бойка недостатньо стажу.

Всього на з'їзд було зареєстровано 275 делегатів, 9 з яких з'явились після відкриття з'їзду.

Головував на з'їзді очільник Ради суддів України Олег Ткачук. На початку з'їзду 19 грудня при вирішенні організаційних питань, таких як обрання складу лічильної комісії, один з кандидатів - Олександр Бойко (суддя Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя) запропонував включити в комісію довірених осіб кандидатів. Головуючий та делегати не підтримали цю пропозицію, адже кандидати можуть бути присутніми при підрахунку голосів і самостійно проконтролювати процес.

Таким чином, у лічильну комісію включили 11 суддів, уповноважених визначити результати таємного голосування з обрання членів Вищої ради правосуддя.

Також була обрана мандатна комісія, яка повідомила про виявлені порушення щодо обрання делегатів від Верховного Суду України, Одеського та Дніпропетровського апеляційного судів. Мандатна комісія визнала неповноважними 5 делегатів, обраних цими судами, в числі яких суддя ВСУ Василь Гуменюк. Нагадаємо, що у ВСУ залишились судді, які вважають ліквідацію цього суду неконституційною та вимагають від КСУ рішення з цього питання. В. Гуменюк, отримавши слово, пояснив, що ВСУ за Конституцією не ліквідовувався, а перейменувався, та повідомив про відкриття кримінальних проваджень щодо захоплення державної влади. Але з'їзд не задовольнив прохання судді дозволити нарівні з колегами взяти участь в самоврядуванні, незважаючи на відсутність рішення КСУ.

Судді підтвердили повноважність 275 делегатів, 238 з яких погодились з відсутністю повноважень у делегованих ВСУ та апеляційними судами суддів (14 делегатів проголосували проти такого рішення і 8 утрималось).

Отже 275 делегатів від українських судів мали заповнити дві посади, що є вакантними ще з минулого з'їзду та обрати двох членів, які зможуть приступити до виконання повноважень з 30 квітня 2019 року (або раніше - ці посади звільняються від квоти Президента чи з'їзду суддів).

Зазначимо, що незважаючи на критику самих суддів (зокрема, протест висловив кандидат Володимир Протасов), членів ВРП обрали за квотами: по одному від загальної та господарської юрисдикцій та двоє - від адміністративної.

Оскільки лише 6 кандидатів (Лариса Іванова, Сергій Гирич, Наталія Краснощокова, Владислав Цукуров, Сергій Чумак, Світлана Шелест) були обрані делегатами з'їзду, для включення в бюлетень інших необхідно було проголосувати. Що і зробили, після заслуховування доповідей делегованих кандидатів.

Судді звертали увагу на проблеми, з якими у своїй діяльності стикається кожен: тиск; нерівність зарплат; надмірне навантаження та дисциплінарна відповідальність за порушення строків розгляду в умовах, коли суддів недостатньо; нерозслідування злочинів проти суддів; неорганізований процес ліквідації та реорганізації судів; переведення суддів з окупованих територій

Неделегати отримали слово майже в алфавітному порядку: розпочав Роман Брегей, суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду, який емоційно обвинувачував ВРП у пособництві владі та злочинному мовчанні, зокрема щодо вирішення питання суддівської винагороди. Після нього слово отримав Олександр Бойко, який заявив про незаконність звільнення суддів з підстав непроходження кваліфоцінювання та залежність ВРП від Президента, назвавши її політичною організацією з конституційним статусом.

Інші кандидати пропонували розширити повноваження ВРП. Зокрема, суддя апеляційного суду Одеської області у відставці Марія Процик пропонувала заборонити розглядати непогоджений ВРП законопроект та надати раді повноваження накладати стягнення на посадовців, які чинять тиск на суддів.

Тож заслухавши кандидатів та отримавши відповіді на поставлені питання, делегати проголосували за включення в бюлетень таких кандидатів: Роман Брегей (за - 96), Наталія Дмитрук (за - 108) Орлянська Валентина (за - 80) Протасов Володимир (за - 119), Процик Марія (за - 88), Прудивус Олег (за - 224), Пузирецьцький Євген (за - 82), Олександр Ткаченко (за - 82) та Віктор Яцина (за - 122).

За результатами таємного голосування у перший день зїзду 19 грудня до сладу Вищої ради правосуддя було обрано: Ларису Іванову, суддю господарського суду міста Києва, Олега Прудивуса, суддю Запорізького окружного адміністративного суду та Світлану Шелест, суддю Шостого апеляційного адміністративного суду (всі на фото).

20 грудня рішенням XVI позачергового з'їзду суддів України членкинею Вищої ради правосуддя обрано Наталію Краснощокову, суддю Донецького апеляційного суду (набрала 173 голоси). Зазначимо, що до бюлетеня на повторне голосування крім Наталії Краснощокової було включено Сергія Гирича, суддю Личаківського райсуду м. Львова, але він набрав 89 голосів.

З'їзд суддів наразі продовжується, за його ходом можна слідкувати на Youtube-каналі Судової влади України.

Марина Ясинська

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на телеграмм-канал ЮРЛІГА t.me/jurliga

Войдите, чтобы оставить комментарий
Рассылка новостей
Подписаться