Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Затверджено тимчасовий порядок розмитнення євроблях

18 грудня 2018, 17:08
3321
0
Автор:
Реклама

Визначено механізм митного оформлення легкових автомобілів, які були ввезені на митну територію України в період з 1 січня 2015 до 25 листопада 2018.

Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на території України затверджений постановою Кабміну від 12 грудня 2018 року № 1077.

Розмитнити такі автомобілі можна у будь-яких підрозділах митного оформлення ДФС з пред'явленням авто. Інформація про підрозділи митного оформлення розміщується на офіційному сайті ДФС.

Декларантом транспортного засобу може бути його власник або особа, уповноважена їм розпоряджатися. Також від їх імені декларувати авто може митний брокер.

Для митного оформлення подається:

- електронна митна декларація;

- документ, що підтверджує вартість авто;

- реєстраційний документ на авто, що підтверджує право власності або право розпоряджатися і декларувати такий транспортний засіб.

Для цілей оподаткування застосовується фактурна вартість транспортних засобів. Підтвердити заявлену фактурну вартість можна наступними документами:

- договір купівлі-продажу або документ, який його замінює;

- рахунок-фактура (інвойс);

- банківські платіжні документи;

- інші платіжні документи, які підтверджують вартість авто та містять реквізити, необхідні для ідентифікації такого транспортного засобу;

- договір з третіми особами, пов'язаний з договором про постачання транспортного засобу;

- рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором;

- каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) продавця транспортного засобу;

- копія митної декларації країни експорту;

- висновки про якісні і вартісні характеристики транспортного засобу, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, про вартість транспортного засобу;

- довідкова інформація щодо вартості у країні експорту транспортних засобів, що є ідентичними та/або подібними (аналогічними) оцінюваним транспортним засобам, з вирахуванням із такої вартості сум податків, що підлягають поверненню у країні експорту у зв'язку з вивезенням (експортом) таких транспортних засобів.

Рішення про проведення перевірки достовірності заявленої фактурної вартості приймається митними органами на підставі результатів застосування системи управління ризиками.

Для цього використовується індикатор ризику, значення якого для кожного транспортного засобу встановлюється окремо на рівні нижньої межі діапазону вартості аналогічних транспортних засобів в країні експорту, за вирахуванням податків, що підлягають поверненню в країну експорту.

Значення індикатора ризику визначається за інформацією спеціалізованих видань або інформаційних ресурсів, що містять відомості про ціни у відповідному регіоні світового ринку, з урахуванням марки, моделі, року випуску, об'єму двигуна, типу палива і фактичного пробігу оцінюваного транспортного засобу.

Якщо заявлена фактурна вартість менше встановленого індикатора ризику, то проводиться перевірка її достовірності. Для цього використовуються наступні джерела інформації:

- спеціалізовані програмно-інформаційні комплекси Єдиної автоматизованої інформаційної системи ДФС;

- цінову інформацію, отриману в рамках домовленостей, укладених між ДФС та об'єднаннями імпортерів та виробників.

Якщо заявлена фактурна вартість недостовірна, митний орган відмовляє в оформленні такого транспортного засобу і приймає рішення про коригування заявленої вартості. Про це видається рішення із зазначенням причини відмови та роз'ясненням вимог, виконання яких забезпечує можливість митного оформлення, зокрема, скоректовану вартість, розмір якої не може перевищувати нижню межу діапазону вартості аналогічних авто в країні експорту (з вирахуванням податків, що підлягають поверненню у зв'язку з вивезенням авто).

Також оновлено порядок реєстрації транспортних засобів. Тепер державній реєстрації підлягають транспортні засоби, тимчасово ввезені більш ніж на 30 діб, а не на два місяці.

На такі транспортні засоби видаються тимчасові реєстраційні талони із зазначенням терміну тимчасового ввезення.

Нагадаємо, Закони про "євробляхи" набули чинності 25 листопада

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини