Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У липні запрацює програма "Безкоштовна діагностика"

11 грудня 2018, 13:29
765
0
Автор:
Реклама

МОЗ відповів на головні питання, які стосуються первинної медичної допомоги.

Чи будуть послуги сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів платними у 2019 році для пацієнтів без декларації?

Медпослуги сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів у комунальних медичних установах для усіх пацієнтів безкоштовні.

Комунальні медустанови отримуватимуть плату за пацієнтів, які не підписали декларації, до червня 2019 року включно, але навіть після цього таким пацієнтам нададуть безоплатно медичну допомогу в невідкладному стані.

Сімейний лікар може запропонувати пацієнту укласти з ним декларацію. Якщо у нього вже достатня кількість пацієнтів - порадити укласти декларацію з іншим лікарем.

Що робити, якщо лікар вже набрав рекомендовану кількість пацієнтів і більше не бере нових?

У 2019 році лікарі зможуть укладати декларації з більшим числом пацієнтів. Відповідний проект постанови Кабміну вже пройшов громадське обговорення і готується до розгляду. Лікарі первинної ланки зможуть набирати додатково ще половину від встановленого ліміту. Тобто сімейний лікар зможе набрати додаткових 900 пацієнтів, терапевт - 1000 пацієнтів, а педіатр - 450.

Але рішення про укладення декларацій понад норму - це особистий вибір лікаря.

Як бути, якщо в місті бракує лікарів?

Належну кількість лікарів первинної медичної допомоги має забезпечити місцева влада. Для цього може бути оголошено конкурс на посаду сімейного лікаря у своєму місті або селищі. Також місцева влада має забезпечити йому комфортні умови праці і життя, а Національна служба здоров'я - достатнє фінансування для встановлення гідних заробітних плат.

Як обрати свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра?

Обрати лікаря можна самостійно. Для цього потрібно:

КРОК 1: Записатися на прийом до обраного лікаря (по телефону, онлайн або в реєстратурі).

КРОК 2: Узяти з собою паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Якщо треба підписати декларацію для дитини до 14 років, то ще свідоцтво про народження дитини.

КРОК 3: Лікар (працівник реєстратури або медсестра) введе дані в електронну систему. На мобільний надійде СМС з кодом. Цей код треба повідомити працівникові установи.

КРОК 4: З електронної системи роздруковується декларація з даними. Якщо дані внесені правильно, то підписуються два екземпляри. Один залишається у пацієнта, а інший - в установі.

КРОК 5: Співробітник медустанови підтверджує декларацію електронним підписом і відправляє в електронну систему.

Чи є рейтинг або список усіх лікарів в Україні, з якими можна укласти декларацію?

Вибір лікаря - індивідуальний і суб'єктивний процес. Тому для кожного пацієнта список або рейтинг лікарів може складатися на підставі різних критеріїв. В той же час МОЗ вітає ініціативу створення рейтингів та довідників лікарів від професійних медичних асоціації, громадських і пацієнтських організацій або місцевої влади.

Чи зміниться пакет послуг у 2019 році для пацієнтів, які підписали декларацію?

Гарантований пакет послуг в 2019 році не зміниться. Усі пацієнти можуть розраховувати на консультацію лікаря, на спостереження за загальним станом здоров'я, проведення профілактики.

Чи можна йти до ЛОРа або іншого вузькопрофільного фахівця без направлення сімейного лікаря?

Зараз потрапити до ЛОРа, хірурга або іншого вузькопрофільного фахівця без направлення від сімейного лікаря, терапевта або педіатра не можна.

З другої половини 2019 року за медичні послуги у поліклініках почне платити Національна служба здоров'я. Тоді без направлення сімейного лікаря медичні послуги в цих установах будуть для пацієнтів платними. Звернення без направлення оплачуватимуться НСЗУ тільки у чітко визначеному переліку випадків.

Коли зміни почнуться в поліклініках?

З липня 2019 почне діяти програма "Безкоштовна діагностика", в якій зможуть взяти участь комунальні та приватні поліклініки та поліклінічні відділення при лікарнях. До програми увійдуть більше 50 медичних послуг - аналізів, інструментальних досліджень (рентгени, УЗД та інші) та послуг вузькопрофільних фахівців. Ці медичні послуги на 100 % оплатить Національна служба здоров'я. Послуги можна буде безкоштовно отримати тільки за направленням сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Пацієнт може сам обрати медустанову, в якій отримуватиме медичні послуги програми "Безкоштовна діагностика". Головна умова - ця медустанова повинна брати участь у програмі. З липня 2019 на дверях таких поліклінік з'являться наклейки "Безкоштовної діагностики".

Коли Національна служба здоров'я почне гарантовано оплачувати медичні послуги на усіх рівнях медичної допомоги?

Разом з прийняттям Державного бюджету на 2020 рік буде затверджено програму медичних гарантій, в якій визначатиметься конкретний перелік безкоштовних послуг та ліків для кожного. Таким чином, коли пацієнт звертатиметься до лікарні за направленням для лікування або проведення планового оперативного втручання, що входить у цей перелік, він отримуватиме допомогу безкоштовно.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини