Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

В Нотаріальній палаті вважають, що «Антирейдерський-3» може посилити рейдерство

23.11.2018, 09:00
737
0

Нотаріуси скликали прес-конференцію щодо чергового проекту, спрямованого протидіяти рейдерству
Нотаріуси скликали прес-конференцію щодо чергового проекту, спрямованого протидіяти рейдерству

20 листопада у прес-центрі ЛІГАБізнесІнформ відбулась прес-конференція на тему «Антирейдерський-3: реформування нотаріату без нотаріусів». Нотаріальна палата України скликала конференцію, оскільки занепокоєна презентацією змін у регулюванні нотаріальної діяльності, які розроблялись без залучення спільноти.

Володимир Марченко, президент НПУ, наголосив, що на презентації була надана некоректна оцінка професії нотаріуса і зауважив, що скасування мінімальної плати у 1 % від суми договору для приватних нотаріусів є підготовкою до зняття мораторію на продаж землі. Він нагадав, що мінімальна межа плати за вчинення нотаріальних дій була введена у 1998 році для збалансування кількості охочих бути державними нотаріусами. В. Марченко зауважив, що така норма забезпечує можливість покрити поточні витрати, адже щомісяця нотаріус витрачає від 6 до 120 тис. грн на оренду, комунальні послуги, заробітні плати, збереження архіву тощо.

Дмитро Кирилюк, член Ради НПУ, додав, що встановлений 1% відсоток має компенсаційну мету і дає нотаріусам змогу вчиняти соціально значущі нотаріальні дії. Тому його скасування може бути вигідним лише олігархічному бізнесу.

Президент НПУ також критикує спробу створення «квазінотріату»: в професію збираються завести людей без кваліфікації та належної атестації.

На позитивних змінах, які пропонувались НПУ, зупинилась Олена Кирилюк, віце-президент НПУ. Так, нотаріуси вітають запровадження єдиного циклу - нотаріальне посвідчення відбуватиметься з одночасною дежавною реєстрацією. За її словами, таким чином влада визнала, що лише нотаріуси можуть захистити майно від рейдерів. Разом з тим, була підготовлена і «труна для нотаріату», яку зроблять через введення уповноважених юстиції. Цей інститут у сукупності зі зміненим складом кваліфікаційної комісії нотаріату (тепер там чиновників більше, ніж нотаріусів) може дестабілізувати цивільний оборот у державі, адже в нотаріат можна буде потрапити без кваліфікації та не підпадаючи під відповідальність, встановлену в професії.

Наталія Козаєва, член Ради НПУ, голова Комісії з питань запобігання та протидії кіберзлочинності, нагадала, що рейдерство посилилось саме з реформою у сфері держреєстрації, метою якої було збільшення суб'єктів, уповноважених здійснювати державну реєстрацію прав (зокрема, зявились реєстратори комунальних підприємств). Оскільки нотаріуси вчиняли реєстраційні дії задовго до реформи, а перший антирейдерський закон було прийнято в 2016 році, проблема криється саме в реєстрації, а не в нотаріусах, - зауважила Н. Козаєва. Вона додала, що більш ніж 90 % рейдерських реєстрацій здійснено комунальними підприємствами та їх філіалами. Наразі ж, функції держреєстраторів планують залишити в місцевому самоврядуванні, райдержадміністраціях, нотаріаті. Але при цьому передбачено, що свідоцтва про право зайняття нотаріальною діяльністю видадуть і чиновникам без екзаменів. Н. Козаєва висловилась і щодо скасування мінімальної оплати: на її думку це дасть змогу бізнесу «взяти нотаріусів на зарплату». Адже, «коли в праві починається конкуренція, тоді з'являється корупція, що неминуче призведе до Антикорупційного-4».

В умовах постійних змін у сфері держреєстрації, що можуть призвести до порушення ваших майнових прав радимо відстежувати реєстраційні дії щодо свого майна. Оперативну інформацію можна отримувати за допомогою сервісу SMS-маяк.

Фото ЛБІ

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на телеграмм-канал ЮРЛІГА t.me/jurliga

Войдите, чтобы оставить комментарий
Рассылка новостей
Подписаться