Суддям рекомендовано погоджувати і фіксувати графіки засідань після обговорення із сторонами, враховуючи їх зайнятість. Також з урахуванням зайнятості сторін повинні встановлюватися строки для виконання процесуальних дій.
Рекомендації містяться в резолюції "Професійна етика правосуддя" , затвердженій головами рад суддів, прокурорів і адвокатів України.
Також суддям рекомендовано з метою забезпечення кожному захисту його прав, свобод і інтересів впродовж розумних термінів і уникнення порушень статті 6 Конвенції організовувати розгляд судових справ у рамках чинного процесуального законодавства.
Встановлено, що випадки впливу, тиску, втручання будь-кого у будь-якій формі у здійснення правосуддя судами та суддями, зокрема, вплив на суддів з боку правоохоронних органів шляхом реєстрації кримінальних проваджень і подальшого тривалого нездійснення щодо них досудового розслідування, у тому числі незаконні дисциплінарні та кримінальні переслідування, зокрема, за завідомо неправосудні рішення, призводять до порушення гарантій незалежності судової влади, ставлять під сумнів утвердження принципу верховенства права в Україні та підривають основи правопорядку в державі.
При цьому адвокатам гарантована свобода вираження поглядів (стаття 10 Конвенції) з урахуванням відповідної практики ЄСПЛ.
Випадки приниження авторитету судової влади і дискредитації суддів народними депутатами, посадовцями органів державної влади, безпідставні публічні звинувачення судів і суддів (без зазначення конкретних фактів) в протиправній діяльності є неприпустимими, порушують Конституцію, підривають довіру до судової влади і державної влади в цілому.
Судді, прокурори і адвокати (робочу групу очолив суддя ВС Єгор Краснов) працюють над концепцією Кодексу професійної етики у сфері правосуддя, яка має бути представлена до 1 листопада.