Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін вводить європейські підходи у сфері моніторингу вод

25 вересня 2018, 10:24
180
0
Автор:
Реклама

Визначено основні вимоги до організації державного моніторингу вод.

Відповідний Порядок здійснення державного моніторингу вод затверджений постановою Кабміну від 19 вересня 2018 року № 758, яка набуде чинності 1 січня 2019 року.

Державному моніторингу підлягають масиви поверхневих і підземних вод, а також морські води в межах територіального моря та виключної морської економічної зони України.

Суб'єктами державного моніторингу вод являється Мінприроди, Держводагентство, Держгеонадра, ДСНС, а також Держагенство з управління зоною відчуження.

Моніторинг здійснюватиметься згідно затвердженої програми, яка має містити:

- інформацію про об'єкт державного моніторингу вод (код, найменування об'єкту, місце розташування та інші характеристики);

- біологічні, фізико-хімічні, хімічні і гідроморфологічні показники, періодичність здійснення моніторингу, інформацію про суб'єкта і виконавця моніторингу вод.

На підставі даних та інформації, отриманих в результаті моніторингу масивів поверхневих і підземних вод, визначається їх екологічний і хімічний стан, з урахуванням чого розробляються плани управління річковими басейнами та оцінюється рівень досягнення екологічних цілей.

На підставі даних, отриманих в результаті моніторингу морських вод, визначається їх екологічний стан, розробляється морська стратегія та оцінюється прогрес у досягненні "доброго" екологічного стану морських вод.

Інформація, отримана та оброблена суб'єктами державного моніторингу вод, є офіційною.

Аналіз інформації, отриманої у рамках державного моніторингу вод, для оцінки стану вод та забезпечення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацією для ухвалення рішень проводиться:

Мінприроди - у частині державного моніторингу морських вод і на загальнодержавному рівні (щорічно);

Держводагентством (у частині державного моніторингу масивів поверхневих вод, включаючи прибережні води) і Держгеонадрами (у частині державного моніторингу масивів підземних вод) - на рівні районів річкових басейнів (щорічно).

Науково-методичне забезпечення державного моніторингу вод здійснює Мінприроди.

Фінансування державного моніторингу вод здійснюється за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Щоб не пропустити найважливіше - підпишіться на наш канал в Телеграм @jurliga t.me/jurliga

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини