Кабмін оновив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження госпдіяльності, що підлягає ліцензуванню, у сфері надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення.
Відповідна постанова Кабміну від 5 вересня 2018 року № 716 набуває чинності з дня опублікування.
Документом також визначено періодичність перевірок ДСНС :
- з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на два роки;
- із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на три роки;
- з незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на п'ять років.
Розширено критерії ступеня ризику. Раніше враховувався тільки строк провадження госпдіяльності з надання послуг і факти порушень ліцензійних умов. Тепер до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику ліцензіатів, відносяться:
- строк провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення;
- види господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення;
- кількість допущених суб'єктом господарювання порушень вимог ліцензійних умов, виявлених протягом останніх п'яти років, що передують плановому періоду;
- відсоток працівників (керівників та виконавців робіт (послуг) протипожежного призначення) мінімальної кількості, передбаченої ліцензійними умовами, працевлаштованих працівників суб'єктом господарювання за основним місцем роботи;
- відсоток обладнання, пристроїв, вимірювального обладнання та засобів вимірювальної техніки, призначених для надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, передбачених ліцензійними умовами, що належать суб'єкту господарювання на праві власності.
Крім того, встановлено систему балів, за якими відносять підприємства до високого, середнього або незначного ступеня ризику. Сума балів, нарахованих за усіма критеріями, визначає ступінь ризику.
Якщо за результатами останнього планового заходу державного нагляду (контролю) не виявлено суттєвих порушень вимог ліцензійних умов, наступна планова перевірка такого суб'єкта господарювання проводиться не раніше ніж через установлений для відповідного ступеня ризику період, збільшений у 1,5 рази (крім суб'єктів, віднесених до високого ступеня ризику).
З порядком проведення перевірок дотримання законодавства про пожежну безпеку можна ознайомитися в модулі "Алгоритми дій для бізнесу"