Роботу з розвитку цифрової економіки та суспільства Уряд розпочав у січні 2018 року зі схваленням однойменної Концепції на 2018 - 2020 роки та затвердженням Плану заходів щодо її реалізації. А 5 липня 2018 року відбулося установче засідання Координаційної ради з розвитку цифрової економіки та суспільства під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва.
Метою діяльності Ради визначено організацію виконання зазначеного Плану заходів і налагодження взаємодії між Урядом, бізнесом, громадськими організаціями і суспільством.
У складі Ради працюють робочі підгрупи з розробки законодавчих ініціатив, аналітичних досліджень ІТ- і телекомгалузі, цифрової інфраструктури, громадської безпеки, фінтеху і безготівкових розрахунків, цифровізації соціальної сфери, розвитку smart-city, креативних індустрій та експорту ІТ-послуг, цифровізації освіти, охорони здоров'я, науки, Інтернету речей, індустрії 4.0 цифрового землеробства, національної системи безпаперової торгівлі.
На думку С. Кубіва, Рада та її робочі підгрупи мають підготувати пропозиції для ефективного розвитку та використання науково-технічного потенціалу України у сфері розвитку цифрової інфраструктури, у тому числі щодо забезпечення широкосмугового доступу до Інтернету по всій території країни. Очікується, що збиратиметься Рада 2 рази на місяць.
У класичному розумінні поняття «цифрова економіка» означає діяльність, у якій основними засобами виробництва є цифрові (електронні, віртуальні) дані як числові, так і текстові.
Цифрова економіка базується на цифрових технологіях, стрімкий розвиток і поширення яких вже сьогодні впливають на економіку традиційну, трансформуючи її від тієї, що споживає ресурси, до тієї, що їх створює. Саме дані є ключовим ресурсом цифрової економіки, вони генеруються і забезпечують взаємодію завдяки функціонуванню електронних пристроїв, засобів і систем.