Фонд держмайна визначив процедуру подання та розгляду заяв про включення державних об'єктів до переліків великої або малої приватизації.
Відповідний наказ відомство прийняло 22 травня 2018 року за № 675.
Подати заяви можуть потенційні покупці - фізособи (громадяни України, іноземні громадяни) або юрособи (зареєстровані на території України або юрособи інших держав).
Для об'єктів великої та малої приватизації затверджено по дві форми заяв. Передбачено подання заяви в одному примірнику для об'єктів малої приватизації та двох примірниках - для великих об'єктів. Заповнені форми заявники подають до держорганів приватизації за місцезнаходженням об'єкта, що приватизується.
До заяви про включення до переліку об'єктів великої приватизації додаються: для юросіб-нерезидентів - документ про реєстрацію в державі його місцезнаходження; для фізосіб - громадян України - копія паспорта громадянина України; для іноземних громадян - копія паспорта.
Відповідно, до заяви про включення до переліку об'єктів малої приватизації додаються: для юросіб-нерезидентів - документ про реєстрацію в державі її місцезнаходження; для фізосіб - громадян України - копія паспорта громадянина України; для іноземних громадян - копія документа, що посвідчує особу.
Нагадаємо, Закон, що поділяє державне майно на об'єкти малої та великої приватизації, набув чинності 7 березня 2018 року.
ЮРЛІГА писала про те, що вже сформовано нормативну базу, необхідну для початку процесу малої приватизації, а також діє механізм продажу об'єктів великої приватизації.