Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Птахогосподарства повинні забезпечити профілактику метапневмовірусної інфекції

26 червня 2018, 17:35
197
0
Автор:
Реклама

Встановлено механізм проведення спеціалістами ветеринарної медицини профілактичних заходів щодо недопущення захворювання птиці на метапневмовірусну інфекцію, ветеринарно-санітарних заходів у випадках спалаху хвороби у птахогосподарствах різних форм власності.

Затверджено Інструкцію з профілактики та ліквідації метапневмовірусної інфекції птиці.

Відповідна інструкція затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства від 10 травня 2018 року № 238, який набув чинності 26 червня 2018 року.

Метапневмовірусна інфекція птиці (МПВІ) - висококонтагіозна вірусна хвороба птиці, що характеризується респіраторними розладами і зниженням яєчної продуктивності. До цього вірусу сприйнятливі індики, кури, фазани, цесарки, страуси, качки, гуси, горобці, ластівки, шпаки, чайки.

Визначено профілактичні заходи, які зобов'язані здійснювати птахогосподарства, зокрема:

- дотримання міжциклових профілактичних перерв із проведенням очищення, дезінфекції приміщень та контролю якості дезінфекції;

- проведення дезінфекції завезених інкубаційних яєць відповідно до вимог Інструкції з проведення санітарної обробки - дезінфекції, дезінсекції та дератизації об'єктів птахівництва;

- проведення вакцинації.

У випадку захворювання або підозри на захворювання птиці на МПВІ власник та (або) спеціалісти ветеринарної медицини, які обслуговують господарство, зобов'язані негайно в усній формі повідомити про це територіальний орган Держпродспоживслужби і до прибуття спеціалістів ветеринарної медицини району (міста) вжити заходів щодо ізоляції хворої або підозрілої на захворювання птиці від здорової.

У період ліквідації МПВІ є обов'язковими:

- щоденний контроль епізоотичної ситуації у господарстві;

- механічне очищення, миття і дезінфекція тари, а також ТЗ, призначених для перевезення вибракованої птиці, посліду, дезінфекція спецодягу після закінчення роботи, контейнерів для перевезення птиці та яєць, очищення, чергова та заключна аерозольні дезінфекції неблагополучних пташників, інкубаторів, підсобних приміщень, обладнання, засобів транспорту, а також волога дезінфекція виробничої території;

- біотермічна обробка посліду, підстилки з неблагополучних пташників протягом чотирьох місяців;

- постійне спостереження та вибіркове дослідження сприйнятливої птиці у населених пунктах, розташованих поблизу господарства.

Такі обмеження знімаються з господарства через один місяць після останнього забою хворої чи перехворілої птиці та після проведення заключних ветеринарно-санітарних заходів з ліквідації захворювання.

Крім того, визначено правила безпеки для обслуговуючого персоналу в неблагополучних щодо МПВІ птахогосподарствах. Зокрема, до роботи з хворою птицею не допускаються особи з ознаками будь-яких захворювань або нездужання, старші 65 або молодші 18 років, вагітні жінки.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини