29 травня уряд схвалив підготовлений Держфінмоніторингом План дій щодо вдосконалення національної системи фінансового моніторингу за результатами 5-го раунду оцінки України комітетом MONEYVAL. Одночасно з цим було дане доручення приступити до реалізації положень документа, а перший звіт про хід його виконання Україна подаватиме Комітету на його першому пленарному засіданні 2019 року. Голова Держфінмоніторингу Ігор Черкаський зазначив, що успішна реалізація Плану є надзвичайно важливим елементом розвитку національної системи фінансового моніторингу та показником зростання її ефективності.
План містить 61 пункт законодавчого, методичного та практичного спрямування, а також комплекс заходів, пов'язаних з необхідністю вдосконалення роботи з:
- розслідування злочинів, пов'язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, фінансуванням тероризму;
- міжнародного співробітництва;
- забезпечення прозорості бенефіціарної власності юридичних осіб;
- регулювання, нагляду і методично-роз'яснювальної діяльності суб'єктів фінмоніторингу;
- протидії фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення;
- реалізації цільових фінансових санкцій;
та іншим галузевим завданням.
Нагадаємо, комітет Ради Європи MONEYVAL - це європейська регіональна група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей, в завдання якої входить поширення відповідної політики міжнародних стандартів на країни Європи. MONEYVAL є підкомітетом Європейського комітету Ради Європи з проблем злочинності (CDPC).
Комітет проводить взаємні оцінки країн щодо всіх відповідних міжнародних стандартів у правовій, фінансовій та правоохоронній сферах. Звіти MONEYVAL містять докладні рекомендації з питань підвищення ефективності національних режимів з боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, а також можливостям держав здійснювати міжнародне співробітництво в цих сферах.