Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Дайджест подій Вищої заради правосуддя за 16-20 квітня

24 квітня 2018, 11:00
170
0
Автор:
Реклама

1. Троє суддів звільнено у відставку, двоє - за власним бажанням

ВРП ухвалила звільнити у відставку: Марцинкевича Анатолія Миколайовича - з посади судді апеляційного суду Хмельницької області; Страшного Миколу Миколайовича - з посади судді апеляційного суду Чернігівської області; Старову Ніну Едуардівну - з посади судді Київського апеляційного адміністративного суду.

У зв'язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням звільнені: Лейко-Журомська Майя Вікторівна - з посади судді Львівського окружного адміністративного суду; Салій Ольгу Володимирівну - з посади судді Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області.

2. Андрія Рудяка звільнено з посади судді за вчинення істотного дисциплінарного провині

17 квітня ВРП ухвалила звільнити Рудяка Андрія Олександровича з посади судді Центрального районного суду міста Миколаєва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої заради правосуддя від 26 січня 2018 року № 187/1дп/15-18. Встановлено, що Рудяк А. О. у період з 1 березня 2015 року і до цього годині без поважних причин не виконує покладені на нього обов'язки судді, на роботові не виходить, що свідчить про систематичне нехтування обов'язками, несумісне зі статусом судді, допущення поведінки, що порочити звання судді та підриває авторитет правосуддя, що є підставою для звільнення судді з посадив. Верховна Рада ще 5 лютого 2015 року надала згоду на затримання та арешт (взяття під варту) судді Рудяка. Ухвалою Миколаївського районного суду Миколаївської області від 27 березня 2015 року Рудяку А. О., підозрюваному в умисному вбивстві, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Зі змісту вказаної ухвали вбачається, що 14 січня 2015 року Рудяк А. О. перетнув державний кордон України. 11 лютого 2015 року його оголошено у міжнародний розшук.

3. Член Вищої заради правосуддя Андрій Бойка провів навчальний семінар для інспекторів ВРП

Під година навчального семінару 18 квітня член ВРП Андрій Бойка зосередив основну увагу на питанні кваліфікації дисциплінарних проступків, встановлення кваліфікуючих ознак та пропорційного співвідношення дисциплінарного стягнення характеру дисциплінарного провині. Також Андрій Бойко ознайомив інспекторів із європейськими стандартами у відповідних дисциплінарних процедурах.

4. Затверджено Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень

19 квітня ВРП затвердила Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень; запропонувати ДСА України : у місячний рядків із дня набрання чинності цим Порядком привести свої накази у відповідність із ним; у шестимісячний рядків із дня набрання чинності цим Порядком забезпечити приведення автоматизованої системи документообігу суду у відповідність із ним; запропонувати Адміністратору ЄДРСР у дванадцятимісячний рядків із дня набрання чинності цим Порядком забезпечити підписання електронною печаткою підприємства електронних примірників судових рішень та окремих думань суддів, внесених до вказаного Реєстру з електронними цифровими підписами, які не відповідають вимогам цього Порядку.

5. Відбулася конференція "Належне відправлення правосуддя - запорука громадської довіри до суду"

19-20 квітня у місті Києві відбулась конференція "Належне відправлення правосуддя - запорука громадської довіри до суду", організована Програмою USAID "Нове правосуддя" спільно з ВРП, РСУ та ДСА України, до участі в якій для обговорення досвіду найуспішніших комунікаційних стратегій як спікери запрошені найкращі вітчизняні та міжнародні експерти. Інформаційним партнером конференції виступила компанія "ЛІГА: ЗАКОН". Під година конференції визначено та обговорене ключові елементи, які формують сприйняття громадськістю судової влади, їх вплив на рівень довіри до суду, наголошено на важливості ефективного інформування суспільства про досягнення судової реформи, обговорене питання налагодження конструктивного діалогу між судами та ЗМІ, активної комунікації судів із громадськістю для підвищення прозорості та відкритості судової влади, а також узагальнено рекомендації та запропонувати наступні крокі щодо комунікації результатів судової реформи.

6. Розглянуто повідомлення судді Тетяни Левицької про втручання в її діяльність щодо здійснення правосуддя

19 квітня ВРП ухвалила внести Генеральному прокуророві подання про виявлення посадових осіб ГПУ, які вчинили дії та допустили бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів, щодо повідомлення судді Шевченківського районного суду міста Києва Левицької Тетяни Володимирівни про втручання в її діяльність; звернутися до ГУ НПУ у місті Києві щодо надання інформації про розслідування та розкриття кримінального правопорушення, внесеного до ЄРДР, та про стан виконання ухвали про забезпечення заходів безпеки стосовно судді Шевченківського районного суду міста Києва Левицької Т. В. та членів її сім'ї. Суддя повідомила, що під година розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні стосовно двох осіб, адвокати та інші присутні особини демонстрували неповагу до суду, викрикували погрози на адресі працівників поліції, намагались затягнути година розгляду клопотання про взяття під варту підозрюваних з метою закінчення годині їх затримання. А після суднового засідання вона на лобовому склі автомобіля, яким користується, під двірником виявила лист у вигляді буклета, на якому зображено сім 'ю (батько, мати та двоє дітей), що сприйняла як загрозу особисто їй та її сім'ї у зв'язку зі здійсненням правосуддя.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини