Прокуратура м.Києва повідомила про викриття і затримання діючого керівника апарату районного суду і колишнього прокурора. Правоохоронці з'ясували, що протягом двох років зазначені особи, використовуючи службові повноваження та особисті зв'язки, за допомогою підроблених судових рішень заволоділи житловим будинком вартістю близько 19 млн гривень. Крім того, вони створили необхідні умови для незаконного відчуження і заволодіння комплексом приміщень, що належать Академії педагогічних наук.
Зараз встановлюються всі учасники схеми, в тому числі серед колишніх і нинішніх правоохоронців та судових працівників. Крім того, правоохоронці перевіряють законність близько 20 рішень зазначеного районного суду, на підставі яких з державної і комунальної власності вибуло майже 80 об'єктів нерухомості.
Цей епізод підтверджує те, що проблема підроблених судових рішень не втрачає актуальності, адже і раніше правоохоронці неодноразово фіксували подібні випадки, в тому числі з використанням захоплених судових печаток із зони АТО. Однак особливою небезпекою описаної схеми є те, що в злочинних діях підозрюється діючий співробітник суду. Тому з огляду на винахідливість рейдерів, а також складність процедури повернення майна з незаконного володіння, власникам нерухомості варто вести самостійний антирейдерський контроль.
Сучасним і найбільш ефективним антирейдерським засобом є електронний контроль, наприклад - «SMS-Маяк», запущений на технічній базі «ЛІГА:ЗАКОН». Цей електронний сервіс дозволяє оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості щодо конкретного об'єкта нерухомості з SMS-повідомлення, електронного листа, а також повідомлення в кабінеті користувача.