Державна регуляторна служба виступила категорично проти законопроекту № 7142, який передбачає звуження застосування спрощеної системи оподаткування для мікробізнесу і розширення сфери обов'язкового застосування РРО.
Метою законопроекту розробники зазначають детінізацію окремих галузей економіки України, а саме торговельної діяльності з продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, ювелірних або побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, напівдорогоцінного каміння та підакцизних товарів, тобто саме тих галузей, в яких здійснюється продаж товарів великого і середнього цінового сегменту, товарами, не віднесеними в категорії "товарів першої необхідності" і товарів, що мають безпосередній вплив на життя і здоров'я населення.
ДРС звертає увагу, що законопроект передбачає не лише розширення сфери обов'язкового застосування РРО, ведення обліку товарних запасів і запровадження нових штрафних санкцій для підприємців, а і передбачає також фактичне скасування права на спрощену систему оподаткування для деяких видів господарської діяльності.
Було проведено аналіз регуляторного впливу цього проекту на мікробізнес. Висновки не втішні. Зауважено, що втілення норм цього законопроекту в життя, в запропонованій формі, приведе до істотного скорочення кількості легального мікробізнесу, зниження об'єму легального товарообігу і до підвищення цін.
Законопроект найбільш негативно може вплинути на такі сфери, як торгівля, громадське харчування і послуги. Крім того, реалізація законопроекту приведе до втрат місцевих бюджетів, оскільки єдиний податок наповнює місцеві бюджети.
Таким чином, ДРС вважає недоцільною підтримку запропонованого проекту закону № 7142 "Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких законодавчих актів України щодо заходів по детінізації обігу товарів і послуг".
Нагадаємо, відповідний законопроект було зареєстровано у Парламенті у вересні 2017 року