Україна нарешті визначила карту заходів реагування для притягнення до відповідальності Російської Федерації за збройну агресію проти України.
На вечірньому засіданні 20 березня було прийнято постанову "Про комплекс невідкладних заходів щодо практичної реалізації міжнародно-правової відповідальності Російської Федерації за збройну агресію проти України" (проект № 5463). Зазначимо, що проект був зареєстрований у ВР ще в листопаді 2016 року.
Депутати рекомендували Президентові:
забезпечити розробку єдиної узагальненої правової позиції України щодо реалізації міжнародно-правової відповідальності Російської Федерації за збройну агресію проти України;
створити міжвідомчий орган, відповідальний за підготовку консолідованої претензії України як держави, що зазнала агресії, до Російській Федерації як держави-агресора.
Кабінету Міністрів доручено:
- розробити методику визначення збитку і об'єму збитків, заподіяних Україні збройною агресією РФ;
- розробити і внести у Верховну Раду законопроект про реєстр фізичних і юридичних осіб, постраждалих від агресії РФ;
- розширити використання механізму Європейського суду з прав людини з метою реалізації міжнародно-правової відповідальності Росії.
У свою чергу Генеральна прокуратура, Служба безпеки України і Міноборони повинні створити єдину базу доказів здійснення акту агресії РФ проти України, здійснення військових і злочинів проти людяності, які призвели до особливо тяжких наслідків.
Генпрокуратура зобов'язана надавати Міжнародному ккримнальному суду всі відповідні докази, матеріали і документи, необхідні для проведення ним розслідування вказаних злочинів, здійснених вищими посадовцями РФ і керівниками терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР".