Пропонується законодавчо врегулювати створення та порядок діяльності суб'єктів військово-консалтингової діяльності.
Законопроект, зокрема, встановлює порядок створення, діяльності та припинення суб'єктів військово-консалтингової діяльності; їх ліцензування; контролю та відповідальності; кадрового забезпечення та обігу вогнепальної зброї та боєприпасів, пристроїв, патронів до неї.
Документ визначає, що військово-консалтингова діяльність - це надання державам, юридичним чи фізичним особам за межами України послуг військового або охоронного характеру.
Так, до послуг військового характеру пропонують, зокрема, віднести:
- навчання особового складу збройних сил або інших силових чи правоохоронних органів іноземної держави, а також надання кадрової, фінансової, логістичної та інформаційно-аналітичної підтримки;
- обслуговування та ремонт військової техніки та обладнання;
- послуги військового консалтингу;
- розмінування території, будівель та споруд;
- надання послуг з мирного врегулювання військових конфліктів (медіації).
До послуг охоронного характеру хочуть віднести охорону об'єктів різного призначення; захист життя, здоров'я фізичних осіб та консалтинг у цій сфері.
Проект передбачає, що контролювати діяльність таких суб'єктів буде Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері військово-консалтингової діяльності.
Крім того, законопроект пропонує створити Єдиний державний реєстр вогнепальної зброї та боєприпасів, пристроїв, патронів до неї, що знаходиться у суб'єктів військово-консалтингової діяльності.
Ініціатори законопроекту запевняють, що його реалізація дасть можливість працевлаштування осіб які мають спеціальні навички та їх належного соціального забезпечення.
Відповідний законопроект № 8093 зареєстровано у Верховній Раді 5 березня 2018 року.