Національне агентство з розшуку корупційних активів затвердило Порядок винесення приписів про усунення порушень вимог законодавства з питань, пов'язаних з проведенням оцінки, веденням обліку та управлінням активами.
Так, уповноважені особи Національного агентства з розшуку корупційних активів виносять приписи про усунення порушень вимог законодавства з питань, пов'язаних з проведенням оцінки, веденням обліку та управлінням активами.
Припис виноситься під час здійснення заходів, пов'язаних з управлінням активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у разі виявлення, порушень, зокрема, при:
- здійсненні фактичного прийняття активів в управління та їх огляду;
- вчиненні дій, пов'язаних з організацією заходів з реєстрації виникнення у відомства повноважень з управління активами;
- витребовуванні правовстановлюючих та інших документів, відомостей, пов'язаних з активами;
- наданні відомству послуг та робіт, пов'язаних з оцінкою, реалізацією, страхуванням, зберіганням, охороною, переміщенням активу, відкриттям рахунків та розміщенням на них грошових коштів.
Припис складається у двох примірниках (один залишається в Нацагентстві з розшуку корупційних активів, другий - надається керівнику органу, підприємства, установи, організації нарочним або надсилається на його адресу рекомендованим листом із повідомленням про вручення).
У приписі зазначаються:
- дата і місце його складення;
- дата та номер документа, в якому зафіксовано порушення;
- відомості про керівника органу, підприємства, установи або організації, якому він адресується;
- заходи, яких необхідно вжити для усунення порушень вимог чинного законодавства;
- інші відомості.
Припис підлягає виконанню негайно або в інший строк, визначений у ньому.
Посадова особа органу, підприємства, установи, організації, якій адресовано припис, повідомляє про результати виконання його вимог у письмовій формі та у межах встановленого строку.
Невиконання керівником відповідного органу, підприємства, установи, організації вимог припису є підставою для складення протоколу про адміністративне правопорушення та вжиття відповідних заходів.
Також Національне агентство з розшуку корупційних активів затвердило Порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення.
У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються:
- дата і місце його складення;
- посада, прізвище, ім'я, по батькові уповноваженої особи, яка склала протокол;
- відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення);
- місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення;
- нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення;
- прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є;
- пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності;
- інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Оригінал справи про адміністративне правопорушення разом із супровідним листом у триденний строк з моменту його складення надсилається до окружного суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення.
Відповідні Порядки затверджені наказами Нацагентства з розшуку корупційних активів від 28 лютого 2018 року №43 і № 44, які вступлять в силу з дня офіційного опублікування.